Strajk w radomskim szpitalu trwa nadal

Wczorajsze rozmowy dyrekcji z protestującymi w RadomskimSzpitalu Specjalistycznym pielęgniarkami zakończyły się fiaskiem. Strajk będzie kontynuowany - zapowiada przewodnicząca szpitalnego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Anna Trzaszczka.

Propozycja podwyżki ze strony dyrekcji była nie do przyjęcia przez stronę związkową.

Intrygują Cię zamieszczone tu dane? To fantastycznie - sprawia nam to radość! Przejdź zatem do kolejnej witryny oraz doczytaj tutaj aktualne wpisy.

Pielęgniarki oczekiwały podwyżki zasadniczej pensji o 600 złotych brutto, a usłyszały, że mogą otrzymać 270 złotych. Siostry zgodziły się w trakcie negocjacji na obniżenie swoich żądań płacowych. Oczekują teraz 500 złotych podwyżki pensji zasadniczej

Jak podkreśliła Anna Trzaszczka, zdrowiu i życiu pacjentów nie zagraża niebezpieczeństwo, gdyż zespół interwencyjny dyżuruje przy chorych.

Dyrektor szpitala w Radomiu ma jutro podjąć decyzję co dalej z placówką, w której strajkują pielęgniarki. Po ocenie sytuacji przez dyrekcję, może dojść do zawieszenia pracy niektórych oddziałów lub nawet ewakuacji pacjentów.

Źródła

  • Fiasko rozmów w Radomiu.

    Czy po przeczytaniu tego artykułu udało Ci się wynieść coś fascynującego? Jeżeli tak, to zgłąb pozostałe informacje tu (http://kador.pl/dla-klienta/) - na pewno wciągną Cię całkowicie.

    Szpital do ewakuacji? - - 9 sierpnia 2009
  • Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z artykułu Strajk w radomskim szpitalu trwa


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
09-03-2021
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.