Młodzi chcą mniej niż wynosi średnia krajowa … na początek

Najwyższe wymagania płacowe mają osoby studiujące kierunki techniczne, na których atuty obecnie jest największy popyt na rynku pracy. Oczekiwania tych osób po 3 latach pracy zwiększają się do poziomu 4100 zł netto. To aż 81% wzrost względem pierwszego roku pracy.

Czy szukasz na stronie pomoc w zakładaniu firmy gdańsk czegoś wyjątkowo interesującego? Zachęcamy więc do kolejnego tekstu. Należy jedynie kliknąć w poniższy link.

Najniższe roszczenia wobec pierwszej pensji mają natomiast studenci i absolwenci kierunków humanistycznych.

Młodzież - humaniści na początek chcieliby zarabiać nieco ponad 1900 zł netto. Lecz ich oczekiwania w kolejnych latach rosną jednakowo szybko jak studentów i absolwentów kierunków technicznych i ekonomicznych. Po 3 latach chcieliby już zarabiać o ponad 1500 zł więcej niż na początku drogi zawodowej.

Co ciekawe, bardziej swoje oczekiwania formułują studenci i absolwenci studiów dziennych niż zaocznych i wieczorowych. Na początku chcieliby średnio brać ok. 100 zł więcej niż ich odpowiednicy, po roku ok. 200 zł, a po 3 latach pracy ponad 400 zł więcej.

– Najwidoczniej osoby kończące studia w trybie innym niż dzienny gorzej oceniają swoje szanse na rynku pracy. Niesłusznie, bo dla pracodawcy przeglądającego dokumenty aplikacyjne bardziej znaczące są wiadomości, praktyczne umiejętności i czasem doświadczenie zawodowe, które kandydat zdobył w trakcie studiów, niż ich tryb – mówi Przemysław Gacek, prezes Grupy Pracuj, do której należy portal

* średnie wynagrodzenie w pierwszym kwartale 2011 r. wyniosło 3466,33 zł. brutto, źródło: GUS. Stopa netto została przeliczona dla osoby pracującej na etat, rozliczającej się samodzielnie. Informacje o badaniu: Celem Badania Campus było poznanie oczekiwań i preferencji studentów oraz absolwentów wobec rynku pracy, a także ich opinii na temat wizerunku wybranych pracodawców. Badanie zostało zrealizowane na zlecenie przez instytut MillwardBrown SMG/KRC w dniach 2.03 - 1.04. 2011. Ankieta internetowa wypełniana samodzielnie przez respondentów - studentów/absolwentów posiadających konto na portalu oraz do użytkowników serwisu Profeo. Ogółem w badaniu wzięło udział: 6491 osób

Artykuł powstał dzięki - program do fakturowania
Treści źródłowe: ifirma.pl
18-12-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.