Kontrola ZUS

Wielce opóźnia się informatyzacja Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - czytamy w "Rzeczpospolitej".

System usprawniający kontrole zwolnień lekarskich, który wedle zapewnień ZUS i Ministerstwa Zdrowia miał ruszyć w nadchodzącym roku, nie powstanie w tym czasie.
- Już wiemy, że to niewykonalne - wyjawia rzecznik Zakładu Jacek Dziekan. "Rzeczpospolita" dodaje, że dzięki systemowi zwolnienie byłoby śledzone w sieci, a ZUS od razu mógłby skontrolować, czy pracownik tak naprawdę choruje.

Za zwłokę zapłacą budżet i pracodawcy. Chociaż dziś ZUS praktycznie nie ma możliwości kontrolowania krótkich zwolnień, to i tak tylko w pierwszym półroczu tego roku zablokował wypłatę świadczeń chorobowych na blisko 75 i pół miliona złotych.

Zaciekawił Cię nasz post? Zatem zajrzyj na naszą inną stronę - tam można zobaczyć ponadto (http://inoffice.pl/kariera/) różne wątki, które dla Ciebie stworzyliśmy.Według eksperta Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan Jeremiego Mordasewicza, usprawnienie kontroli zwolnień przyniosłoby pracodawcom (zobacz skierowanie na badania lekarskie) oszczędności rzędu 200-300 milionów złotych rocznie - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Artykuł powstał we współpracy z - księgowośc online
Treści źródłowe: ifirma.pl
16-10-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.