Najlepszy sprzęt na wycieczkę w góry

Jeśli naszym hobby jest wędrowanie po górach, wspinaczka oraz przy okazji na przykład eksplorowanie jaskiń powinniśmy posiadać odpowiednio dobrany sprzęt, który da nam wygodę i poczucie bezpieczeństwa w czasie wypraw. Sprawdzony sklep górski jest w takim przypadku bezcenny. Ostatnio, o wiele zbyt często słyszy się w różnych serwisach informacyjnych wiadomości o ludziach, którzy tracą życie na szlakach, gdyż wybierają się w góry bez przygotowania. To nie warunki pogodowe i trudność szlaku są przyczynami wypadków. To ludzka głupota.

Polskie góry
Treści źródłowe: http://www.tatry.info/
Bo jakże inaczej określić chodzenie w wysokie góry w sportowych trampeczkach, które nie utrzymują stopy w odpowiedniej pozycji i nie mają w ogóle przyczepności na kamieniach. Albo, co często widać w wydaniu damskim, w sandałkach. Wystarczy wtedy pojedynczy mokry kamień (zobacz piaskowanie zębów cena kraków) i wypadek gotowy. Przy dobrych wiatrach skręcenie lub złamanie nogi. W najgorszej sytuacji upadek w przepaść. A jak nazwać kogoś kto wybiera się w góry bez mapy, wchodzi na szlak nie zdając sobie sprawy dokąd prowadzi i którędy wrócić? Albo osoby, które wybierają się na przechadzkę do jaskini bez czołówki, bez kasku i nie wiedząc, że trzeba się tam przeciskać na leżąco przez część szlaku i korzystać z łańcuchów? Albo ci, którzy nie potrafią czytać oznaczeń szlaku? To nie są bajki i to nie są pojedyncze przypadki. Takich ludzi są tysiące. Jeśli twoją pasją są góry przygotuj się do wyjazdu porządnie.

Warto mieć jeden sprawdzony sklep górski. Taki, w którym pracują pasjonaci i fachowcy, którzy pomogą dobrać dobrze ekwipunek. Należy na początku odwiedzić parę miejsc, możemy też poczytać opinie w sieci. Nie jest trudno trafić na te strony, wystarczy tylko fraza "sklep górski Wrocław" wpisane w wyszukiwarkę. Gdy już zdecydujemy, gdzie chcemy się zaopatrywać, musimy podjąć decyzję w co. Jest kilka elementów wyposażenia, bez których nawet nie wolno nam myśleć o wyjściu w góry.

Pierwsza i najważniejsza sprawa to buty. Odpowiednio dopasowane, wygodne i wysokiej klasy. Mogą być pół rozmiaru większe niż te, które wkładamy na co dzień, po wielokilometrowych wędrówkach stopy zwykle puchną, a obuwie nie może nawet w takich sytuacjach uciskać. Naturalnie buty nie mogą być zbyt luźne, bo wtedy mamy gwarantowane skręcenie stawu na pierwszym lepszym kamieniu. Pamiętajmy, że nie ma butów do wszystkiego. Inne sprawdzają się latem, inne gdy chcemy wędrować po lodzie. Jeśli planujemy wędrówki zimowe nie zapomnijmy by kupić raki - link do strony - turystyczne, które dobrze będą współdziałać z naszymi butami. jeżeli chcemy wspinać się w lodzie, kupmy raki do tego stworzone. Turystyczne do tego celu nie będą odpowiednie.

Różne wpisy

Jak wybrać dobry sprzęt górski?

Zdjęcie tatr
Treści źródłowe: astrojawil.pl
Gdy naszą pasją jest chodzenie po górskich szlakach, wspinaczka także przy okazji na przykład zwiedzanie jaskiń powinniśmy mieć fachowo dopasowany sprzęt, który zapewni nam komfort i poczucie bezpieczeństwa w czasie wypraw. Każdy porządny sklep turystyczny ma takie wyposażenie w swoich katalogach. Ostatnio, o wiele zbyt często słyszy się w wielu serwisach informacyjnych wiadomości o turystach, którzy tracą życie na szlakach, gdyż wybierają się w góry bez przygotowania. To ludzka głupota najczęściej jest główną przyczyną tragicznych wydarzeń w górach.


Jeżeli mamy w planach się wspinać nie zapomnijmy o obuwiu do tego celu. Tak po prawdzie, jeśli mamy buty do wspinaczki ściankowej nie musimy kupować nowej pary. jeżeli te, które posiadamy są sprawdzone i dobrze czujemy w nich stopnie – to wspaniale. Dobre buty na ściankę zdadzą egzamin także w skałach. Naturalnie, nikt nam nie broni kupić sobie kolejną parę. Być może do wspinaczki skałkowej lepsze będą dla nas buty sztywniejsze, albo wręcz przeciwnie, bardziej miękkie. To wszystko zależy od upodobań. W każdym razie możemy zapoznać się z aktualną ofertą producentów. Gdy w wyszukiwarkę wpiszemy hasło "dobre buty na ściankę 2012" z pewnością trafimy na najnowsze propozycje.
Twórca: Maciej Lewczuk
06-03-2021
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.