kilka zdań o automatyce

Automatyka jest dziedziną nauki, która jest nieznana dla wielu zwykłych ludzi, i kojarzy nam się w większości z ścisłymi naukami, z którymi wielu z nas miewało trudności w szkole. Jednym z poddziałów automatyki jest automatyka przemysłowa. Zajmuje się ona automatyzacją przeróżnych procesów wytwarzania oraz procesów autonomicznych. Według grana fachowców z tejże branży trzeba ją uznać za wyjątkowo szybko rozwijający się wydział inżynierii elektrycznej.
Fabryka
Twórca: Grégory Tonon
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Automatyzację


produkcji i samych procesów przemysłowych przeprowadza się przy użyciu specjalnych systemów, które składają się z bardzo wielu wielotorowych elementów. Do jednych z nich trzeba zaliczyć niewątpliwie czujniki poziomu oraz klapy dymowe.


Mierniki są fizycznymi bądź biologicznymi narzędziami, które wchodzą w skład znacznie większych jak również i bardziej złożonych systemów. Ich głównym zadaniem jest niezmiernie dokładne wychwytywanie sygnałów, które wydawane są przez środowisko. Oprócz tego do głównych jego zadań należy jeszcze rozpoznawanie ich oraz zapis. W naukach typu automatyka czujniki mają informować o pojawieniu się określonych bodźców oraz przekroczeniu określonej wartości progowej. Czytaj: www.afg.poznan.pl/pl/oferta1.html.


Inwestycje budowlane
Twórca: Taras Kalapun
Treści źródłowe: http://www.flickr.com/photos/xslim/308450382/


W dzisiejszej dobie możemy je podzielić na wiele typów. Czujniki poziomu mogą być optyczne, laserowe, mikrofalowe jak również wibracyjne. W zależności od głównego przeznaczenia bywają stosowane do analizy poziomu cieczy bądź substancji ruchomych. Trochę innym typem czynników są czujniki przepływu. Obecnie mnóstwo przedsiębiorstw ma do zaproponowania czujniki kompaktowe, w których czujnik i elektronika przetwarzająca są ze sobą zintegrowane. Mierniki mogą być stosowane np. do nadzorowania systemów klimatyzacyjnych bądź przepływu powietrza, które jest używane do schładzania szaf sterowniczych.
Naturalnie te najlepsze modele posiadają jeszcze więcej ciekawych zastosowań. Automatyka wiele zyskała na opracowaniu mierników. Dzięki ich obecności możliwe jest zgromadzenia informacji, które przydają się w bardzo wielu procesach, którymi zajmuje się ta dziedzina nauki. Już także właściwości mierników wykorzystywane są w innych naukach technicznych.
Treści źródłowe: http://www.e-automatyka.eu/
22-06-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.