Dbaj o kondycję w domu

Gdy posiadamy własny dom doskonałym pomysłem jest stworzenie w nim niewielkiej siłowni. Zazwyczaj mamy jedno pomieszczenie, z którym nie mamy pojęcia co zrobić, w jaki sposób je zagospodarować. Wstawienie tam przyrządów do ćwiczeń będzie najlepszym pomysłem. Zwłaszcza jeśli zależy nam na zbudowaniu dobrej kondycji i zdrowia, a wizja ćwiczenia w gronie innych osób jest dla nas wielce nieprzyjemna. W tej sytuacji ćwiczenia we własnym domu są rozwiązaniem.
ćwiczący mężczyzna
Twórca: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Aby doskonale wyposażyć naszą siłownię, wybrać najwyższej jakości sprzęt, warto odwiedzić profesjonalny sklep sportowy. Wykwalifikowany sprzedawca na pewno doradzi nam jak dokonać wyboru. Zwłaszcza jeśli wiemy czy będziemy ćwiczyć tylko określone grupy mięśni, czy może potrzebujemy sprzętów do budowania wytrzymałości. Sprzęt do siłowni niestety nie jest tani, ale jeśli odpowiednio zaplanujemy całe wyposażenie z pewnością nie wydamy ogromnego majątku. Nie kupujmy najtańszego sprzętu, warto wydać na starcie trochę więcej na maszyny wyższej klasy. Będziemy przez to mieli gwarancję, że wytrzymają długi czas i nie będzie konieczności wymieniać ich już po roku. Wyposażenie siłowni wymaga nieco czasu. Należy porównać oferty kilku sklepów i wybrać tę, która jest najkorzystniejsza. Dopytajmy o upusty – wiele sklepów chętnie ich udziela, w szczególności kiedy kupujemy więcej niż jeden przyrząd (np. ławki treningowe, atlasy treningowe i hantle).

Co warto posiadać? Oczywiście atlas do ćwiczeń. Wielu osobom atlas kojarzy się tylko z ćwiczeniem ramion, a ma on jeszcze wiele innych funkcji. Można rozwijać na nim grupy mięśni nóg, możemy również mięśnie grzbietu i brzucha. Należy tylko poszukać w Internecie – znajdziemy mnóstwo ćwiczeń do wykonania na tego typu przyrządzie. Są naturalnie różne atlasy treningowe. Dopytajmy sprzedawcy w sklepie, który może polecić nam biorąc pod uwagę ilość miejsca jaką mamy, fundusze i oczywiście nasze plany treningowe. Na uwagę zasługują także ławki treningowe, np. . Także umożliwiają ćwiczenia różnych partii mięśni. Przede wszystkim dostosowane są do kształtowania mięśni brzucha i grzbietu, ale wykorzystuje się je też do ćwiczenia mięśni klatki piersiowej przy użyciu hantli. Ławka nie zajmuje wiele przestrzeni, a w razie czego zawsze można ją złożyć i położyć gdzieś z boku. Warto też posiadać w siłowni komplet hantli, może bieżnię – jeżeli nie chcemy uprawiać joggingu na dworze, albo orbitreka. Pomyślmy jak chcemy pracować nad formą i wtedy zaplanujmy zakupy.

Należy zadbać o zdrowie i formę fizyczną, a własna siłownia na pewno nam w tym pomoże. Nie wahajmy się zatem urządzić jej w domu, jeżeli tylko mamy choć jedno puste pomieszczenie.


Różne wpisy

Jak wybrać sprzęt do ćwiczeń?

odzież sportowa
Twórca: Adidas
Treści źródłowe: Adidas
Któż z nas nie chciałby mieć własnej siłowni w mieszkaniu, oczywiście nie mówimy o pełnym wyposażeniu siłowni, gdyż mało kto, ma aż tak ogromne mieszkanie, a jedynie o kilku najważniejszych urządzeniach rozwijających najczęściej używane grupy mięśni.
02-07-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.