rekrutacja do biura aktuarialnego

Pracowanie w takim miejscu, jak biuro rachunkowe, może okazać się świetnym wyborem karierowym, który opłaci się silnie w przyszłości. Nie ma jednak tak łatwo – żeby zarabiać w biurze rachunkowym należy spełnić restrykcyjne wymagania. Zawód księgowego jest w Polsce definiowany przez przepisy państwowe. Podobnie jest w sytuacji innych fachów, takich jak na przykład bycie adwokatem bądź geodetą.
Jeśli właśnie aktualnie kończysz liceum i nie wiesz, co będziesz robić w przyszłości, przemyśl obranie tej ścieżki kariery. W tym tekście opisujemy wymogi, jakie trzeba spełnić, żeby być biura rachunkowego. Najważniejszym papierkiem, który zezwala na pracowanie w tym przyszłościowym fachu, jest certyfikat nadawany przez instytucje państwowe. Aby go dostać, należy spełnić poniższe warunki:

- osoba musi zaliczyć studia wyższe na kierunku o profilu ekonomicznym oraz zaliczyć pełne trzy lata stażu w rzemiośle

Różne wpisy

Rynek usług księgowych w Olsztynie

Darmowe tablety dla słuchaczy TEB Edukacja
Twórca: iStockphoto.com
Treści źródłowe: iStockphoto.com
Jeśli ktoś planuje studiować rachunkowość Olsztyn to dobre miasto. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski jest jednym z tych miejsc. Rachunkowość można tam studiować dwustopniowo, a sami studenci twierdzą, że zajęcia prowadzone są w bardzo ciekawy sposób. Kierunek pozwala kształcić specjalistów w zakresie finansów, prowadzenia biznesu oraz samodzielnego planowania i prowadzenia firmy.


Mały podatnik czyli kto?
Twórca: www.sxc.hu
Treści źródłowe: www.sxc.hu
- o ile osoba, która chce pracować w biurze rachunkowym nie ukończyła rachunkowości na uczelni wyższej, musi w tym przypadku po obronieniu pracy magisterskiej udać się na kierunkowe studia podyplomowe oraz, podobnie jak w powyższym wymogu, odbyć 3-letnie praktyki w biurze rachunkowym i wykazują wiedzę takich zagadnień jak wycena rezerw.

- osoby, które ukończyli jedynie szkołę średnią oraz mają maturę, mogą przejść test państwowy, o ile przedtem zaliczyły 2-letni staż w firmie, która trudni się rachunkowością

Taki rodzaj kariery jest wspaniałym wyborem, ponieważ dziś w państwie widać niezły popyt na usługi księgowe. Sytuacja absolwentów, którzy nie mają pracy nawet po ukończonych studiach mgr, jest dziś w Polsce bardzo trudna, zatem warto zdecydować się na te kierunki studiów w szkole wyższej, które dadzą później zatrudnienie w opłacalnym zawodzie. Biuro akturaiuszy (LINK) jest miejscem dla ludzi z ambicjami.
Treści źródłowe:
19-07-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.