Wakeboard- nowa moda wśród sportów wodnych

Wakeboard jest związkiem snowboardingu, surfingu oraz nart wodnych. Każdy z amatorów wymienionych dyscyplin winien więc podjąć próbę swoich sił na wyciągu wakeboardingowym, a bez wątpienia nie będzie zawiedziony.
jezioro
Twórca: www.sxc.hu
Treści źródłowe: www.sxc.hu

Tak samo jak narty wodne, podobnie i wakeboard opiera się na utrzymywaniu się na powierzchni wody na desce wakeboardingowej. W tym przypadku tymczasem deska jest jedna, zupełnie jak przy snowboardingu. W zależności od umiejętności pływaka (wakeboarder'a) sport hulajnoga wyczynowa ten może być bardzo efektowny. Do holowania wakeboardera zastosować można łódź motorową lub [mieszkania od dewelopera gdańsk] wyciąg. W naszym kraju funkcjonuje już parę świetnie prosperujących ośrodków wodnych mających na wyposażeniu wyciąg do wakeboardingu. Wakeboard to sport, który można praktykować tak samo na wodach jeziora, jak i na morzu.

Początkujący wakeboarder powinien jednak zdecydowanie zacząć od jeziora, albo sztucznego akwenu przygotowanego specjalnie pod tego typu sporty. Woda na jeziorze jest bardziej do przewidzenia, a fale mniej okazałe. Dopiero, gdy przyswoimy już pewne umiejętności możemy próbować zmierzyć się z morską falą.
Morze, Jantar
Twórca: http://sxc.hu
Treści źródłowe: http://sxc.hu
Żeby zapoczątkować swoją konfrontację z wakeboardingiem trzeba kupić właściwy sprzęt, czyli przede wszystkim interesuje nas deska i buty do wakeboardingu. Nie oznacza to, że jesteśmy zobligowani od razu zakupić wszystko na własność. Najpierw wystarczy wypożyczyć, a następnie, jeśli już przekonamy się, że jest to sport dla nas spróbujmy zastanowić się nad zakupem własnego. Na ogół nadmienione już ośrodki wodne mają wypożyczalnie sprzętu. Koszty kompletów do wakeboardingu są różnorodne. Zależnie od tego, czy zdecydujemy się kupić sprzęt nowy, czy z drugiej ręki wydamy na zakupy odpowiednio od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Jeżeli dotychczas nie przytrafiło nam się mieć na sobie narty wodne albo spróbować swoich sił na desce snowboardowej lub surfingowej i nie czujemy się zbytnio bezpiecznie na samodzielną naukę, możemy zapisać się na kurs wakeboardingu. Kurs da nam szansę w bezpieczny sposób, pod opieką instruktora zaznajomić się z elementarnymi zasadami tego sportu oraz nauczyć bazowych trików.

Różne wpisy

Rady dla wędkarzy

Wyprawy wędkarskie
Treści źródłowe: www.zewprzygody.pl
Wyprawy wędkarskie są bardzo popularną formą spędzania czasu przez mężczyzn. Wędkarstwo jest sposobem na miłe spędzenie wolnego czasu dla ludzi w przeróżnym przedziale wiekowym. Często jest to tradycja pokoleniowa przekazywana z ojca na syna. Ten rodzaj sprawności sportowej daje czas na odprężenie oraz spotkania w doborowym gronie.


22-10-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.