Historia Zumi

Lokalizator internetowy Zumi
Twórca: Zumi
Treści źródłowe: http://www.zumi.pl
Zumi to grupa, która zapoczątkowała nową definicję lokalizatorów na polskim rynku. rozpoczęło funkcjonowanie w sieci w kwietniu 2007 roku. W zamyśle swoich twórców miało zapełnić pustą przestrzeń na naszym rynku klasycznych książek teleadresowych, który natenczas nie wykorzystywał potencjału, skoncentrowanego w szybko rozwijającym się internecie. skutecznie zrealizowało założone cele. W okresie 24 miesięcy zyskało w rodzimym sektorze e-yellow pages pozycję nr 1. Badania SMG/KRC NetTrack potwierdziły, że należy do grona kilkunastu najczęściej odwiedzanych witryn polskiego internetu.

Oo początku powstania rozwinęła się nie tylko tradycyjna wersja serwisu ale powstała również ta na urządzenia mobilne. Wyszukiwanie miejsc czy usług typu: klimatyzacja (sprawdź sprzęgło klimatyzacji) Kraków, deweloper Warszawa nigdy nie było tak od momentu swojego powstania systematycznie udoskonala swój produkt, realizując w ten sposób hasło: „Więcej o firmach, produktach, usługach.” Obecnie użytkownicy mogą nie tylko znaleźć dane teleadresowe szukanej firmy, przedsiębiorstwa czy urzędu, ale równolegle wytypować trasę dojazdu, prześledzić wideo wizytówkę bądź sprawdzić dane gromadzone w KRS. jest również najbardziej znaczącym w skali kraju agregatorem ofert nieruchomościowych, pochodzących ze współpracujących portali ogłoszeniowych. Dzięki udostępnieniu wysokiej jakości zdjęć lotniczych w największych polskich miastach osoba zainteresowana kupnem mieszkania może używając lokalizatora łatwo zorientować się nie tylko jak prezentuje się okolica danej nieruchomości, ale również gdzie znajduje się najbliższy bankomat, punkt medyczny, park z atrakcjami dla maluchów czy parking. Może także szybko sprawdzić dojazd do pracy samochodem czy autobusem bądź tramwajem.


W połowie 2009 r., odchodząc od statycznej informacji opartej na dwuwymiarowych mapach oraz zdjęciach do trzeciego wymiaru, wprowadziło innowacyjną usługę pod nazwą Ulica 360 – umożliwiającą przejście wirtualne po centrach kilkunastu największych miast Polski. Opcja ta obejmuje ponad 200 km ulic i prezentuje dodatkowo około 2000 niekomercyjnych wirtualnych panoram, umożliwiających obejrzenie wnętrza obiektów sakralnych, galerii a także wielu różnych interesujących obiektów. Od października 2010 r. mieszkańcy 8 największych miast mogą prześledzić trasę kursu między wybranymi lokalizacjami w oparciu o komunikację miejską – tramwaje, busy, a w stolicy także metro. Nowa usługa integrująca bieżące rozkłady jazdy jest dostępna m.in. w Bydgoszczy, Łodzi, Wrocławiu czy Warszawie. Wyniki wyszukiwania to lista propozycji połączeń z charakterystyką trasy, danymi o środku lokomocji, godzinie odjazdu, czasie dojścia do i z przystanku, czasie potrzebnym na przesiadkę oraz łącznym czasie przejazdu. Na mapie prezentowana jest cała trasa podróży z uwzględnionymi przystankami. zmienia się i udostępnia kolejne innowacje wraz z rozwojem technologii. Właściwym tego przykładem jest możliwość wyszukiwania dostępnych w bazie firm i usług, za pomocą przesuwania mapy. To Funkcjonalne ułatwienie, umożliwiające bardziej precyzyjne wyznaczanie obszaru poszukiwań. Po powiększeniu lub pomniejszeniu mapy oraz jej przesunięciu użytkownik otrzymuje nowe, uaktualnione wyniki, odnoszące się do wskazanego obszaru. Najważniejsze z perspektywy użytkownika funkcje są umieszczone za każdym razem po kliknięciu prawym przyciskiem myszki. Dzięki temu można bez trudu usytuować na mapie wybrany punkt, wytypować trasę przejazdu, zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską, ustalić precyzyjne współrzędne geograficzne. Tak zaznaczone miejsce na mapie, można przesłać z komentarzem dowolnej osobie np. poprzez e-mail. wyznacza także trendy gdy chodzi o aplikacje na mobilne urządzenia. Z serwisu mogą bez trudu korzystać użytkownicy telefonów komórkowych z systemem Android oraz iPhone jak i posiadacze iPad’ów. W aplikacjach wykorzystano najnowsze możliwości technologii związane z geotargetowaniem i tzw. poszerzoną rzeczywistością (ang. Augmented Reality).

Odnajdywanie obiektów w Zumi Lajt jest tak samo łatwe jak w przypadku klasycznej wersji. Wystarczy tylko sprecyzować zapytanie do słowa kluczowego opisującego dany cel i wskazać dogodną lokalizację. Wysyłając zapytanie typu: apteka apteka internetowa kraków, apteka łódź, doradztwo podatkowe poznań otrzymujemy dokładną listę wraz z adresami i zaznaczeniem na mapie.
Twórca: Katarzyna Baranowska
27-12-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.