Azja - niezwykły świat orientu

Azja
Twórca: swiatorientu.pl
Masz ochotę na spacer po świątyniach Ankgoru, chcesz dowiedzieć się jakie miejsca warto odwiedzić w Szanghaju, czy poczytać o tradycyjnych ceremoniach w birmańskim plemieniu Padaung, w którym kobiety noszą na szyi metalowe obręcze? to nowy lifestylowy portal o Azji, to fantastyczne zdjęcia, opisy miejsc, które urzekają każdego, a ich odkrywanie jest prawdziwą przygodą. Wystarczy tylko jedno kliknięcie myszką na stronę internetową , aby przenieść się choć na chwilę do egzotycznej Azji.

Na można znaleźć różnego typu informację – wyjątkowe miejsca w Azji, ciekawostki takie jak niezwykłe tradycje oraz zaskakujące ceremonie, przepisy kulinarne czy adresy polskich spa, w których można się poddać indyjskim zabiegom ayurvedy. To, co odróżnia serwis od innych portali to fakt, że wszystkie teksty są pisane przez fascynatów i miłośników tego wyjątkowego kontynentu – przez podróżników, pilotów wyjazdów specjalizującego się w Azji biura CT Poland, przez osoby, które mieszkały, studiowały oraz pracowały na tym niezwykłym kontynencie. Dzięki temu, że portal angażuje osoby stale podróżujące do Azji do dzielenia się swoimi wrażeniami czy nowymi, godnymi polecenia "adresami", dynamicznie się rozwija oferując coraz więcej świeżych i pomocnych informacji.

Strona podzielona jest na kilka sekcji tematycznych, które ułatwiają znalezienie potrzebnych informacji, a także niczym lokalny przewodnik zabiorą nas na spacer po Azji.

WYJĄTKOWE MIEJSCA
Azja
Szukasz barwnych krajobrazów, które zapewnią wytchnienie po zwiedzaniu chińskich megapolis? "Obowiązkowym" miejscem na trasie po Chinach są wspaniałe okolice miasta Guilin, które charakteryzują się fascynującymi krajobrazami. Szczególnie interesujący jest rejs statkiem po rzece Li do oddalonej o 80 km miejscowości Yangshuo, w czasie którego po drodze mija się dziesiątki przybierających fantazyjne kształty mogotowych gór. Wiele z nich posiada malownicze nazwy, jak chociażby Wzgórze Trąby Słonia. W okolicach tych można spotkać rybaków, którzy do połowu ryb używają kormoranów.

Z kolei wybierając się do Birmy każdy będzie chciał zobaczyć Pagodę Shwe Dagon. Po birmańsku to złota pagoda z miasta Dagon, czyli pierwotnej nazwy Rangunu. Na portalu można się dowiedzieć, że o wyjątkowości stupy świadczy m. in. fakt przechowywania w niej włosów Buddy, zaś sama pagoda pokryta jest dużą ilością złota.

Azja
W galerii zdjęć można odkryć obrazy niezwykłe, ale też te z pozoru zwyczajne; ryż jako podstawowe zboże na świecie i absolutnie najważniejszy produkt żywieniowy w Azji, uprawiany jest na polach ryżowych – jest to fantastyczne miejsce pod względem widoków, jak i spełnianej przez nie funkcji. To przepełniające naszą duszę i wzrok "zielone" piękno staje się w kontekście Azji symboliczne.

NEWS i AZJA W POLSCE
Portal na bieżąco informuję użytkowników o najważniejszych wydarzeniach związanych z Azją. Poza informacjami na temat koncertów, festiwali czy wystaw, które pomogą nam zaplanować podróż do świata orientu, obecnie można znaleźć specjalną sekcję poświęconą EXPO. Dla wszystkich, którzy kochają Azję i pragną mieć z nią kontakt będąc w Polsce, na stronie wrzucane są informacje dotyczące wydarzeń związanych z Azją, które odbywają się w naszym kraju. Bardzo ważnym wydarzeniem jest "obecność" Azji w Polsce, a dokładniej w miejscowości Poznań. Całe zdarzenie dotyczy projektu artystycznego "(nie)obecności" w przestrzeni Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. Projekt składa się z trzech niezależnych, aczkolwiek powiązanych ze sobą elementów. Główną częścią jest wystawa współczesnej chińskiej fotografii. Kolejnym etapem naszej wędrówki po świecie orientu jest wystawa" Złota Birma". W Galerii Azjatyckiej w Warszawie można zachwycić się unikalnymi skarbami przywiezionymi z Birmy. Efekt wieloletnich zbiorów trwa do 30 czerwca 2010. Prezentowane są głównie przedmioty sakralne, związane z panującym na terenie Myanmaru buddyzmem: rzeźby Buddy i bodhisattwów, przedmioty i naczynia ceremonialne, trójbarwne obrazy la lace, ołtarze i drobne formy architektoniczne.

LIFESTYLE
Azja
Mając ochotę na niezwykła przygodę kulinarną wybieramy się na wędrówkę do Indonezji. W mieście Ubud na Bali znajdziemy restaurację o nazwie IBU RAI, która może pochwalić się wyśmienitą kuchnią. Wieczorem przed lokalem czeka się w kolejce, aby dostać stolik. Ale warto, bo wspomnienie smaków i zapachów nawet daleko od Indonezji wywoła uśmiech na naszej twarzy. Wchodząc na portal możemy bliżej przyjrzeć się azjatyckiej modzie. Znajdziemy tutaj najświeższe informację dotyczące azjatyckich gwiazd modelingu, dowiemy się, co jest teraz w Azji trendy czy jakie fryzury są teraz modne na ulicach Hong Kongu. Na portalu można też obejrzeć najlepsze sesje z azjatyckich magazynów – między innymi tę, w której cudowna Natalia Vodianova stanęła przed obiektywem fotografa Petera Lindbergha. Sesja ukazała się w wydaniu chińskiej edycji magazynu Vogue.

TYLKO W AZJI
Azja
Portal poświęcony Azji to nie tylko zabytki, architektura czy też krajobraz. Można znaleźć tutaj informację związane z ceremoniami w Azji, na przykład jak to od 5 roku życia kobiety z birmańskiego plemienia Padaung zakładają sobie na szyje metalowe obręcze. Istnieje możliwość bliższego poznania historii o mitologicznym, chińskim smoku, który trafił do innych kultur Azji Wschodniej. Symbol ten od dawna zakorzeniony jest w kulturze i sztuce ludowej Chin. Uważa się, że przynosi szczęście. Bardzo ważną rolę w codzienności Azji jest Kung – Fu. W dosłownym tłumaczeniu z języka chińskiego oznacza osiągnięcie czegoś przez żmudną i wytężoną pracę. To równocześnie jedyna droga do osiągnięcia w kung fu mistrzostwa. W sporcie tym wyróżnić można 60 głównych stylów, choć liczba wszystkich przerasta tysiąc. Najsłynniejszym jest sztuka walki klasztoru Szaolin.

Portal w bardzo intrygujący i malowniczy sposób przedstawia mieszkańców Azji. Dzieci, młodzież i dorośli, to ludzie tętniący nieprzeciętną energią. Dzięki tej stronie spotkamy dzieci o magnetycznym spojrzeniu i promiennym uśmiechu, które czarują w sposób kompletnie zniewalający, aby się przekonać wystarczy spojrzeć na jedno ze zdjęć. Bez żadnych wątpliwości można stwierdzić, że Azja to miejsce, gdzie ludzie są zwyczajnie nadzwyczajni.
08-03-2021
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.