Dobroczynne właściwości żółtego sera
Twórca: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska
Treści źródłowe: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska

Żywność ekologiczna - charakterystyka

Od pewnego czasu furorę w sklepach robią tak zwane „stoiska eko”. To półki, gdzie wyszukać można wyłącznie produkty ekologiczne. Kilkanaście lat temu nikt o takich rzeczach nie słyszał. Co zatem się stało?

Węgry: trwa walka z toksycznym wyciekiem

Trwa likwidacja skutków katastrofy ekologicznej na Węgrzech.
działka budowlana
Twórca: infomatique
Treści źródłowe: http://www.flickr.com/photos/infomatique/1459740798/sizes/l/

Wycinka drzew a wymagany nadzór

Duża liczba specjalistów nieprzerwanie pracuje nad tym, aby nadzór nad wycinką drzew trzymał się ustalonych reguł. W zależności od typu terenu, jaki poddawany jest takiemu nadzorowi, wybiera się inne kryteria. Każda inwestycja, która w pewnym stopniu ingeruje w środowisko naturalne, musi być z wyprzedzeniem skonsultowana, a prace nad jej realizacją muszą być ze szczegółami omówione. Wskazanie planu oraz szczegółowe trzymanie się zasad gwarantuje pozytywny rezultat całego przedsięwzięcia.
Przechowywanie jedzenia w lodówce
Twórca: Candy Hoover Polska
Treści źródłowe: Candy Hoover Polska

Nie marnuj jedzenia!

Co 6 sekund na świecie umiera z głodu jedno dziecko. Co 4 mały Polak jest niedożywiony, a co 8 żyje w ubóstwie. Tymczasem w naszym kraju do kosza wyrzuca się średnio 9 mln ton jedzenia rocznie*.

Obama obarcza odpowiedzialnością za wyciek ropy w Zatoce Meksykańskiej koncern BP

Powiększająca się plama ropy naftowej w Zatoce Meksykańskiej może okazać się bezprecedensową katastrofę ekologiczną - powiedział prezydent USA Barack Obama. Według niego odpowiedzialnością za wyciek należy obarczyć właściciela szybu, koncern BP.
Darmowe tablety dla słuchaczy TEB Edukacja
Twórca: iStockphoto.com
Treści źródłowe: iStockphoto.com

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej - oferta edukacyjna

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej rozpoczęła działalność w 2001r. jako uczelnia prywatna. Bogata oferta , a także bardzo wysoki poziom oferowany przez uczelnię sprawiły, że bardzo szybko zdobyła uznanie wśród studentów, zostając silnym ośrodkiem edukacji.
Przydomowa oczyszczalnia ścieków
Twórca: wfeiden
Treści źródłowe: http://www.flickr.com/

Woda w ekologicznym domu

Coraz popularniejsze w naszym kraju stają się domy samowystarczalne, nazywane też ekologicznymi albo oszczędzającymi energię. Budynki takiego typu już na poziomie projektu przygotowywane są w niezwykle konkretny sposób. Odpowiednie ustawienie na działce, okna z konkretnej strony, kolektory słoneczne na dachu – to tylko przykłady możliwości.

Segregacja śmieci- nowe reguły

Ludzi na naszym globie przybywa, zaś razem z nimi powiększa się liczba eksploatowanych rzeczy. Nieczystości stanowią element coraz większej ilości śmietnisk, z którymi sobie coraz słabiej radzimy. Brakuje na nie wolnej przestrzeni, natomiast ich działanie szkodzi naturze. Wobec tego zaczęto wprowadzać politykę segregacji odpadków, a specjalistyczne pojemniki na odpady na stałe zagościły w większych i mniejszych miastach naszego kraju. Na czym polega segregacja śmieci.
garderoba
Twórca: Geneva Vanderzeil apairandasparediy.com
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Akcesoria kuchenne i meblowe – niewielkie obiekty wpływające nie tylko aranżację wnętrz, ale też, na jakość życia.

Wykończanie pomieszczeń jest czynnością, która wymaga wiele czasu oraz finansów. Jednak jest ona bardzo znaczącym działaniem, gdyż zależna jest od niego późniejsza funkcjonalność konkretnych pomieszczeń oraz wygoda i komfort ich mieszkańców. Toteż warto ją dobrze zaprojektować, by wszystko prawidłowo i odpowiednio zaaranżować.
Twórca: SmakProstoty.pl

Drewniane wyroby jako prezent warty nabycia

Istnieją tacy, którym drewno w domu kojarzy się ze złym smakiem i lakierowaną boazerią. Style, które przybyły do nas z krajów Skandynawskich dowodzą jednak, że drzewo zawiera w sobie pewną szlachetność i właściwie dobrane drewniane dodatki nadadzą naszemu wnętrzu wyrazu.
1 2 3 4 5 6
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.