śmieci
Twórca: Alan Stanton
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Jak się pozbyć szkodliwych śmieci

Polacy są wciąż niestety mało zaprzyjaźnieni z podstawowymi zasadami ekologicznego życia. Trudno określić, co jest tego powodem. Wśród socjologów panuje przypuszczenie, iż jest to efektem trwającej całe dekady komuny. W czasie tych nieprzyjemnych lat forsowano gwałtowny rozwój fabryk, nie przejmując się szkodą środowiska. Dodatkowo komuniści starali się jak mogli, by zmienić Polaka w człowieka sowieckiego. Ten rodzaj myślenia zadomowił się w narodzie – to, co nie należy do mnie, jest niczyje, więc można to zlekceważyć.
kosze na śmieci
Twórca: Elliott Brown
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Utylizacja niebezpiecznych śmieci

Nie wszystko można wrzucić do normalnego pojemnika na śmieci. Istnieją przecież odpady niebezpieczne, które powinny być utylizowane w właściwych miejscach lub transportowane przez firmy utylizacyjne. Najoczywistszym przykładem niebezpiecznych odpadów są śmieci, które gromadzą się w szpitalach. Większość z nich jest niszczona na miejscu. W klinikach do palenia od razu są kwalifikowane takie odpady, jak m.in. amputowane części pacjentów. Stanowią one groźbę schorzeń, dlatego muszą być prędko palone w szpitalnych piecach. Inne śmieci, czyli np. zużyte narzędzia, są odbierane przez odpowiednie firmy.
ekologia
Twórca: www.sxc.hu
Treści źródłowe: www.sxc.hu

Rok 2013, czasem ochrony otoczenia dzięki wprowadzeniu innowacyjnych przepisów ekologicznych

Rok 2013 według najświeższych statystyk ma pozostać rokiem który promuje dynamiczny wkład wszelkiego mieszkańca w obronie otaczającego środowiska. Od paru lat coraz to większą uwagę zwraca się na rozbudzenie wrażliwości oraz rozszerzenie świadomość treści ekologii i ochrony środowiska już pośród najmłodszych obywateli.Piecza i powiększone zainteresowanie sprawą ochrony środowiska scalone jest z niepokojącym następującym zjawiskiem globalnego ocieplenia oraz rosnącym współczynnikiem zakażonego powietrza. Przeto coraz większą uwagę oddaje się do zmniejszenia rezultatu cieplarnianego wywołanego na wskutek aktywności człowieka.
grunty rolne - slider
Twórca: DeaPeaJay
Treści źródłowe: flickr.com/photos/deapeajay/

Certyfikaty wydawane przez ISO, GMP oraz TCO

Jednym z określeń z którym można się często spotkać w ostatnim czasie, jest certyfikacja. Związane jest ono ściśle z przyznawaniem certyfikatów produktom przez określone instytucje. Najbardziej rozpoznawalne skróty nazw organizacji to ISO, GMP oraz TCO. Przyznanie konkretnemu towarowi certyfikatu jest gwarancją jego nieszkodliwości oraz spełniania przez niego wielu wymagań.
ekologia
Twórca: www.sxc.hu
Treści źródłowe: www.sxc.hu

Administrowanie odpadami i zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym

Nieustający wzrost i rozwój przemysłowy ludzi, nowoczesna służba zdrowia, która poprawia średni czas życia oraz zwiększenie liczby ludności wprost przekłada się na liczbę odpadków, które produkujemy.
Przechowywanie jedzenia w lodówce
Twórca: Candy Hoover Polska
Treści źródłowe: Candy Hoover Polska

Nie marnuj jedzenia!

Co 6 sekund na świecie umiera z głodu jedno dziecko. Co 4 mały Polak jest niedożywiony, a co 8 żyje w ubóstwie. Tymczasem w naszym kraju do kosza wyrzuca się średnio 9 mln ton jedzenia rocznie*.
Przydomowa oczyszczalnia ścieków
Twórca: wfeiden
Treści źródłowe: http://www.flickr.com/

Woda w ekologicznym domu

Coraz popularniejsze w Polsce stają się domy samowystarczalne, nazywane również ekologicznymi albo energooszczędnymi. Budynki takiego typu już na poziomie projektu przygotowywane są w bardzo konkretny sposób. Właściwe usytuowanie na działce, okna z właściwej strony, kolektory słoneczne na dachu – to tylko przykłady rozwiązań.
ekologia
Twórca: Ludovic Bertron
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Sprzęt elektryczny i elektroniczny – gdzie go wyrzucać?

Przestarzała pralka, telewizor, przestarzałe świetlówki lub baterie. To nieprzydatne przedmioty, które zalegają w naszych mieszkaniach albo - co gorsza - są wyrzucane do przydrożnych rowów lub lasów. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak wielkie niesie to ze sobą ryzyko. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny ma niezmiernie często niekorzystne dla środowiska jak również istnienia ludzi i zwierząt środki.
ekologia
Twórca: Nicolas Raymond
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Jak dbać o śmieci?

Wreszcie interesujemy się ekologią, a utylizacja odpadów odpadów nie jest nam obce. Nawyk oddzielania plastiku od reszty śmieci to już właściwie standard. Jednak to nie wystarczy. Opróżnianie kosza nie jest takie proste.
Dobroczynne właściwości żółtego sera
Twórca: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska
Treści źródłowe: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska

Żywność ekologiczna - charakterystyka

Od jakiegoś czasu karierę w sklepach robią tak zwane „stoiska bio”. To półki, gdzie odnaleźć można tylko produkty ekologiczne. Kilkadziesiąt lat temu nikt o takich rzeczach nie słyszał. Co więc się stało?
1 2 3 4 5 6
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.