nowoczesny dom
Twórca: Alex Pepperhill
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Dom pasywny

Ostatnio często zwraca się uwagę na sprawy wiążące się z ochroną środowiska, zanieczyszczeniami środowiska itp. Na coraz szerszą skalę wykorzystywane są tak zwane odnawialne źródła energii, a więc niejako wykorzystuje się siły przyrody do produkcji energii przydatnej dla człowieka. Dlatego między innymi ostatnio zbudowano na terenie kraju tak wiele wiatraków, wykorzystujących energię pochodzącą z wiatru.
Dobroczynne właściwości żółtego sera
Twórca: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska
Treści źródłowe: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska

Żywność ekologiczna - charakterystyka

Od pewnego czasu karierę w sklepach robią tak zwane „kramy eko”. To półki, gdzie znaleźć można tylko produkty ekologiczne. Kilkadziesiąt lat temu nikt o czymś takim nie słyszał. Co więc się zmieniło?
oczyszczalnia ścieków
Twórca: NATT-at-NKM
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Jak prawidłowo różnego rodzaju firmy mogą prowadzić racjonalną i zgodną z obowiązującymi przepisami gospodarkę odpadami przemysłowymi.

Przy niewielkich firmach zajmujących się produkcją albo usługami niezwykle istotne są sprawy wiążące się z odpowiednią gospodarką odpadami przemysłowymi. W ostatnim czasie bardzo duży nacisk kładziony jest właśnie na te sprawy, nie tylko przez wprowadzenie coraz restrykcyjniejszych przepisów, ale także z powodu zwiększającej się świadomości biznesu.
Przydomowa oczyszczalnia ścieków
Twórca: wfeiden
Treści źródłowe: http://www.flickr.com/

Woda w ekologicznym domu

Coraz popularniejsze w naszym kraju stają się budynki mieszkalne, które są samowystarczalne, zwane również ekologicznymi albo oszczędzającymi energię. Budynki tego rodzaju projektowane są w bardzo konkretny sposób. Odpowiednie ustawienie na działce, okna z odpowiedniej strony, kolektory słoneczne na dachu – to zaledwie niektóre z rozwiązań.
grunty rolne - slider
Twórca: DeaPeaJay
Treści źródłowe: flickr.com/photos/deapeajay/

Certyfikaty wydawane przez ISO, GMP oraz TCO

Jednym z terminów, który można niejednokrotnie usłyszeć w ostatnich latach, jest certyfikacja. Związane jest ono bezpośrednio z nadawaniem certyfikatów produktom przez konkretne instytucje. Najbardziej rozpoznawalne skróty nazw organizacji to ISO, GMP oraz TCO. Nadanie określonemu produktowi certyfikatu jest gwarancją jego nieszkodliwości oraz spełniania przez niego określonych wymagań.
ekologia
Twórca: www.sxc.hu
Treści źródłowe: www.sxc.hu

Zbiorniki specjalistyczne i wiele więcej.

Problemy związane z przewozem i magazynowaniem rzeczy ogólnie znane są większości. Wiadomo zwykle w jaki sposób wygląda zapakowanie, składowanie oraz etap segregowania asortymentu i wszelkiego typu paczek.

Segregacja śmieci- nowe reguły

Ludzi na naszym globie przybywa, zaś wraz z nimi rośnie wielkość zużywanych rzeczy. Nieczystości stanowią komponent coraz większej ilości wysypisk, z którymi sobie coraz słabiej radzimy. Brakuje na nie miejsca, natomiast ich wpływ szkodzi środowisku. Stąd rozpoczęto wprowadzać politykę segregacji śmieci, natomiast specjalistyczne pojemniki na odpady na długo zagościły w większych i mniejszych miastach naszego kraju. Na czym polega segregacja śmieci.
kosz
Twórca: Curver
Treści źródłowe: Curver

Pojemniki plastikowe do różnych zadań

Obecnie zastosowanie plastiku jest powszechniejsze niż można przypuszczać. Z plastiku produkowane są zabawki, reklamówki w supermarketach czy woreczki śniadaniowe. Plastik służy również do wytwarzania różnego rodzaju zbiorników i kontenerów, zaczynając od od skrzynek na drobne przedmioty, po zbiorniki na chemikalia.
ekologia
Twórca: www.sxc.hu
Treści źródłowe: www.sxc.hu

Ekologiczne substancje czyszczące

Obecnie znacznie większy nacisk położony jest na sprawy dbania o środowisko i ekologii. Ludzie zaczynają częściej zwracać uwagę na to, co jedzą i jakich środków używają. W kwestii odżywiania się coraz popularniejsza jest tak zwana zdrowa żywność, uzyskiwana metodami naturalnymi. Coraz powszechniejsze jest też używanie naturalnych preparatów do prania, takich jak na przykład krochmal. Otrzymywany jest on z wody i skrobi roślinnej, a stosowany jest do usztywniania materiału.
Twórca: SmakProstoty.pl

Drewniane wyroby jako prezent warty nabycia

Są tacy, dla których drzewo w domu kojarzy się ze kiepskim smakiem i lakierowaną boazerią. Trendy, które przybyły do nas z krajów Skandynawskich dowodzą jednakże, że drzewo zawiera w sobie pewną szlachetność i stosownie dobrane drewniane dodatki nadadzą naszemu wnętrzu wyrazu.
1 2 3 4 5 6
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.