Przechowywanie jedzenia w lodówce
Twórca: Candy Hoover Polska
Treści źródłowe: Candy Hoover Polska

Nie marnuj jedzenia!

Co 6 sekund na świecie umiera z głodu jedno dziecko. Co 4 mały Polak jest niedożywiony, a co 8 żyje w ubóstwie. Tymczasem w naszym kraju do kosza wyrzuca się średnio 9 mln ton jedzenia rocznie*.

Węgry: trwa walka z toksycznym wyciekiem

Trwa likwidacja skutków katastrofy ekologicznej na Węgrzech.
ekologia
Twórca: www.sxc.hu
Treści źródłowe: www.sxc.hu

Zbiorniki specjalistyczne i wiele więcej.

Problemy skorelowane z transportem oraz przechowywaniem rzeczy generalnie znane są większości. Wiadomo mniej więcej w jaki sposób wygląda zapakowanie, magazynowanie oraz etap sortowania artykułów oraz wszelkiego rodzaju pakunków.
środowisko
Twórca: Future PR
Treści źródłowe: Future PR

Recykling jest przez wielu ludzi uważany za sprawę priorytetową dla zachowania harmonii w zanieczyszczonym przez człowieka środowisku

Recykling jest przez wielu ludzi uznawany za sprawę najważniejszą dla zachowania harmonii w zanieczyszczonym przez człowieka środowisku. Skuteczne wykorzystanie surowców wtórnych stanowi podstawę dla ekologicznego rozwoju regionów. Recykling surowców wtórnych daje nam możliwość zmniejszenia wydobycia naturalnych surowców, dzięki czemu pozytywnie odbija się to na środowisku. Główną ideą przyświecającą przetwarzaniu odpadów jest jak największe wykorzystanie ich ponownie przy zminimalizowaniu nakładów energetycznych koniecznych do procesu przetworzenia danego surowca.
ekologia
Twórca: www.sxc.hu
Treści źródłowe: www.sxc.hu

Administrowanie odpadami i zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym

Ciągły wzrost i rozwój przemysłowy ludzi, nowoczesna służba zdrowia, która poprawia średni czas życia i zwiększenie liczby ludzi bezpośrednio wpływa na ilość śmieci, które tworzymy.
Darmowe tablety dla słuchaczy TEB Edukacja
Twórca: iStockphoto.com
Treści źródłowe: iStockphoto.com

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej - oferta edukacyjna

WSTiE w Suchej Beskidzkiej powstała w 2001r. jako szkoła niepubliczna. Bogata oferta oraz wysoki poziom oferowany przez szkołę sprawiły, że szybko uzyskała szacunek wśród kandydatów na studentów, zostając silnym ośrodkiem edukacji.

Segregacja śmieci- nowe reguły

Ludzi na naszym globie przybywa, a wspólnie z nimi powiększa się liczba eksploatowanych rzeczy. Nieczystości stanowią komponent coraz to większej liczby śmietnisk, z którymi sobie coraz mniej radzimy. Brakuje na nie miejsca, natomiast ich wpływ szkodzi przyrodzie. W związku z tym zaczęto stosować w praktyce strategię segregacji odpadków, a specjalistyczne pojemniki na odpady na stałe zagościły w większych i mniejszych miastach naszego kraju. Na czym polega segregacja śmieci.
ekologia
Twórca: www.sxc.hu
Treści źródłowe: www.sxc.hu

Rok 2013, czasem ochrony otoczenia dzięki wprowadzeniu innowacyjnych przepisów ekologicznych

Rok 2013 wedle najświeższych doniesień ma zostać rokiem promującym aktywny wkład wszelkiego obywatela w ochronie istniejącego wokół nas środowiska. Od paru lat co chwila większą uwagę zwraca się na rozbudzenie ogólnej wrażliwości i poszerzanie świadomość treści ekologii i ochrony środowiska już pośród najmłodszych mieszkańców.Troska i podwyższone zaciekawienie sprawą ochrony środowiska związane jest z alarmującym następującym zjawiskiem ogólnoświatowego ocieplenia i narastającym wskaźnikiem zakażonego powietrza. Przeto co chwila rozleglejszą obserwację przywiązuje się do obniżenia efektu cieplarnianego uczynionego na wskutek aktywności człowieka.
Przydomowa oczyszczalnia ścieków
Twórca: wfeiden
Treści źródłowe: http://www.flickr.com/

Woda w ekologicznym domu

Coraz popularniejsze w Polsce stają się domy samowystarczalne, zwane też ekologicznymi lub oszczędzającymi energię. Budynki tego rodzaju projektowane są w bardzo konkretny sposób. Odpowiednie ustawienie na działce, okna z właściwej strony, baterie słoneczne na dachu – to tylko niektóre z możliwości.
nowoczesny dom
Twórca: Alex Pepperhill
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Dom pasywny

W ostatnim czasie coraz częściej zwraca się uwagę na sprawy wiążące się z ekologią, zanieczyszczeniami środowiska itp. Na coraz większą skalę wykorzystywane są tak zwane odnawialne źródła energii, a więc w pewnym stopniu wykorzystuje się siły przyrody do produkcji energii przydatnej dla człowieka. Z tego powodu przykładowo w ostatnich latach postawiono na terenie kraju tak dużą liczbę wiatraków, przetwarzających energię czerpaną z wiatru.
1 2 3 4 5 6
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.