Przeczytaj również proponowane artykuły w tym serwisie
analiza podatkowa
Twórca: Images Money
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Wypełnianie deklaracji fiskalnej jest dla Ciebie uciążliwe - zrób to online!

Rokrocznie zarówno jako pracownicy, jak i pracodawcy mamy zobowiązanie złożenia deklaracji skarbowej do należytego urzędu. Nie da się ukryć, że powoduje to gro trudności wielu osobom i pochłania gro czasu.
Darmowe tablety dla słuchaczy TEB Edukacja
Twórca: iStockphoto.com
Treści źródłowe: iStockphoto.com

Rynek usług księgowych w Olsztynie

Jeśli ktoś planuje studiować rachunkowość Olsztyn to dobry wybór. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski jest jednym z tych miejsc. Rachunkowość można tam studiować dwustopniowo, a według opinii studentów wykłady są interesujące. Kierunek pozwala kształcić specjalistów w zakresie finansów, księgowości oraz prowadzenia szeroko pojętego biznesu.

Konferencja „Zyskaj przewagę – policz, ile zyskujesz"

Żyjemy w nerwowych czasach. Nie można wyłączyć, że cała gospodarka jak i przemysł meblowy zostaną objęte skutkami spowolnienia gospodarczego. Chcemy pokazać jak liderzy rynku meblowego przygotowują się na taką ewentualność, obniżając wewnętrzne koszty prowadzenia działalności, poprawiając jakość obsługi klienta dzięki nowoczesnym technologiom informatycznym. - mówi Tomasz Krause, prezes Graphcom Sp. z o.o.
Praca i finanse
loft
Twórca: GHELAMCO POLAND Sp. z o.o.
Treści źródłowe: GHELAMCO POLAND Sp. z o.o.

Wirtualne biura księgowe

Jeżeli założyliśmy swoją działalność, to świetnie wiemy, że niezwykle ciężko jest samodzielnie panować nad wszystkimi sprawami. Nawet jeśli jest to działalność jednoosobowa, to i tak wymaga wiele zaangażowania, jak także energii. Zakładając biznes, bardziej koncentrujemy się na skutecznym pomyśle i produkcie, który będziemy rozprowadzać.
kalkulator
Twórca: Phillip
Treści źródłowe: http://www.flickr.com/photos/phillip/345829246/

Księgowość - formy i techniki

Niewątpliwie kooperacja z firmą oferującą księgowość warszawa daje podmiotom gospodarczym bardzo ważne poczucie bezpieczeństwo|bezpieczeństwa oraz świadomość, że pozostaje się w przepisowych kontaktach z urzędami zewnętrznymi. Ponad to, przy rzetelności ich działań, można spodziewać się obniżenia kosztów własnych firmy. Równocześnie, stała konsultacja z biurem księgowym, minimalizuje ryzyko podejmowania nierentownych przedsięwzięć biznesowych. Dodatkowo, współpraca z doświadczoną firmą zewnętrzną nie wymaga inwestowania w nią w postaci zapewnienia szkoleń, jak to ma miejsce w sytuacji zaangażowania specjalisty wewnątrz firmy.
Świnka skarbonka
Twórca: http://sxc.hu
Treści źródłowe: http://sxc.hu

Lokaty SKOK

Tematyką tego artykułu będą zwłaszcza lokaty SKOK, co więcej powiemy sobie o istniejących. Wytłumaczę Ci która lokata jest lepsza, a która nieatrakcyjna oraz jaka będzie najciekawsza dla Ciebie.
Wszystkie artykuły z kategorii: Praca i finanse
Biznesmen
Twórca: http://sxc.hu
Treści źródłowe: http://sxc.hu

Zezwolenie jako forma reglamentacji działalności gospodarczej

Zezwolenie obok koncesji jest formą ograniczenia działalności gospodarczej. Przedsiębiorca otrzymując zezwolenie legalnie wykonuje działalność podlegającą reglamentacji.

Drożeją opłaty rachunków w okienkach

Do 24 stycznia przyszłego roku wszelkie biura usług płatniczych, za pośrednictwem których można opłacać rachunki za prąd, telefon czy gaz, mają przymus obowiązkowo wykupić ubezpieczenie. Niestety, jak do tej pory żadne towarzystwo nie zaprojektowało dla nich właściwego produktu. Pozostaje im więc wykupienie kosztownych gwarancji bankowych. W efekcie ich usługi mogą wyraźnie zdrożeć.

Nowe obowiązki na biura nakłada ustawa z 19 sierpnia 2011 roku o usługach płatniczych. – Zgodnie z nią każda firma, która wykonuje działalność biura usług płatniczych, nieomalże machinalnie jest zobowiązana do zawarcia umowy ubezpieczenia lub wykupienia zabezpieczenia – zaznacza Marcin Tarczyński, analityk Polskiej Izby Ubezpieczeń.
Praca przy komputerze
Twórca: sxc.hu
Treści źródłowe: http://sxc.hu

Programy do zarządzania dokumentami w firmie

Zarządzanie dokumentami w firmie to kwestia niebanalna. Od uzgodnienia systemu i kontroli warto by rozpoczynać kwestię obiegu danych w administracji całego przedsiębiorstwa. A także, w celu koordynacji, nie tylko faktur papierowych, ale elektroniczny obieg dokumentów, najlepiej zakupić przedsiębiorstwu program do zarządzania dokumentami, np. Systemy Workflow.
Wszystkie artykuły z kategorii: Biznes
Pieniądze, Euro
Twórca: http://sxc.hu
Treści źródłowe: http://sxc.hu

Jak odzyskać pieniądze od bankrutującego biura podróży?

Upadek Sky Club i Triady w znacznym stopniu zmniejszył zaufanie klientów do biur podróży. Jednak nie warto ostatecznie rezygnować z wyjazdów organizowanych przez biura. Zaś ryzyko utraty pieniędzy za wykupione wycieczki można zniwelować, płacąc za nie przy użyciu karty kredytowej.
skarbonka
Twórca: annia316

Lokata we własny dom

Od dziesiątek, a może nawet setek lat nieruchomości są najlepszą inwestycją. Także i u nas pomysł zarabiania na nich jest ostatnio bardzo modny. Rozwijając tę myśl, najlepszą i najbardziej oczywistą lokatą kapitału jest budowa własnego domu. Pamiętajmy jednak, że jest to inwestycja długofalowa
kościół
Twórca: Daniel Jolivet
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Fundacje kościelnych osób prawnych

Na mocy art. 26 Konkordatu, przyznaje się kościelnym osobom prawnym prawo do zakładania fundacji, do których stosuje się przepisy prawa polskiego. Aby móc właściwie zinterpretować ten artykuł, należy odnieść się do normatywnego pojęcia osoby prawnej, fundacji oraz ustanowienia pewnych wyjątków na rzecz kościelnych osób prawnych w ramach ich działalności związanej z fundacją. Jako przykład fundacji założonych przez kościelne osoby prawne można podać: Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, Fundacja Nadzieja dla Przyszłości, Fundacja Kościelna im. św. Maksymiliana Kolbe itd.
Wszystkie artykuły z kategorii: Finanse
Pieniądze, monety
Twórca: reynermedia
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Nieściągalne wierzytelności - i co dalej?

W obecnych czasach podatnicy coraz częściej borykają się z nierzetelnymi kontrahentami, którzy nie chcą spłacać swoich zobowiązań. Mimo to podatek należny powstały w wyniku transakcji dokonanych z nierzetelnym kontrahentem podlega wpłacie do urzędu. Nie zawsze jest to wartość nie do odzyskania, przy spełnieniu określonych warunków ustawodawca umożliwił podatnikom odzyskanie podatku poprzez zastosowanie tzw. ulgi za złe długi.
moda Paulina Bojór
Twórca: Paulina Bojór MSKPU

Czy młodzi projektanci mody mają szansę w świecie biznesu?

W dzisiejszych czasach, aby odnieść sukces jako projektant mody nie wystarczy być piekielnie zdolnym, mieć doskonałą intuicję i wyczucie mody, ponadto trzeba być po części marketingowcem, PR-owcem i socjologiem, a przede wszystkim nie bać się wskoczyć na głęboką wodę.
Paragraf
Twórca: www.sxc.hu
Treści źródłowe: www.sxc.hu

Deregulacja w branży nieruchomości

Otwarcie dostępu do zawodów regulowanych wchodzi w życie. W ostatnich dniach Sejm przyjął projekt tzw. ustawy deregulacyjnej. Całościową lub częściową deregulacją zostało objętych około 50 zawodów. Wśród nich znalazły się profesje związane z branżą nieruchomości. Na czym polegają zmiany wprowadzone przez nową ustawę?
Wszystkie artykuły z kategorii: Praca
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.