Przeczytaj również proponowane artykuły w tym serwisie
falgi
Twórca: Pawel Kabanski
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Informacje dla samorządów

Wspólnota europejska otrzymała niedawno pokojową nagrodę Nobla. Niektórzy twierdzili, że sławne wyróżnienie nadano bezpodstawnie. Takie opinie są zdecydowanie nie na miejscu, bo o walorach tej organizacji międzynarodowej zaświadcza fakt, że nasz obszar w zasadzie jest wolny od konfliktów zbrojnych (nie licząc małych państw Bałkan, jednakże one do Unii nie należą).

UE: wycofanie telewizorów kineskopowych ze sprzedaży?

to jeden z pierwszych polskich kolorowych telewizorów dostępnych w czasach PRL-u.
Za kolorowym telewizorem czekało się czasami długie miesiące, a kiedy dostępne były w sklepie – stało się w długich kolejkach. W czasach PRL-u, kolorowy telewizor był nieosiągalnym marzeniem wielu Polaków.]]
r. stanowił pokaźną szafę.]]
, na której znajdują się dane o tzw. klasie energetycznej urządzenia.
Zawierają one informacje o podstawowych parametrach urządzenia, np. o zużyciu energii elektrycznej, poziomie hałasu czy zużyciu CO2. W Unii Europejskiej muszą w nią być zaopatrzone urządzenia AGD oraz źródła światła. Etykieta taka daje konsumentowi możliwość porównania różnych urządzeń.
(Na zdj. przykładowa etykieta energetyczna pralki)
]]
Wkrótce ze sprzedaży mogą być wycofane telewizory kineskopowe oraz pożerające zbyt wiele prądu lodówki, pralki i elektryczne czajniki – pisze„Polska The Times”.

Microsoft zwolni 15 tys. pracowników

Pracownicy Microsoftu zostali poinformowani, że firma jest zmuszona do redukcji zatrudnienia. 15 stycznia 2009 roku korporacja wręczy wypowiedzenia około 15 tys. pracowników. To prawie 17% całej kadry - firma zatrudnia około 90 tys. osób na całym świecie. Jeżeli dojdzie to tak masowych zwolnień, to będzie to największa redukcja zatrudnienia w historii Microsoftu.

Wzmożony ruch na drogach przed Wszystkimi Świętymi

'''Cmentarze w całym kraju są oblegane. W tym roku dzień Wszystkich Świętych wypada w poniedziałek, co związane jest z wyruszaniem na groby już od piątkowego popołudnia.

Lokalizacje dla 3 szwajcarskich elektrowni jądrowych uznane za bezpieczne

Szwajcarski regulator bezpieczeństwa jądrowego uznał wszystkie trzy lokalizacje elektrowni jądrowych, Niederamt, Beznau i Müheleberg, które powstaną w celu zastąpienia istniejących, za bezpieczne i nadające się do tego celu.

W Australii rusza kampania społeczna dla coming outu

W Australii rozpoczęto nową kampanię społeczną, która ma zachęcić pracodawców do wspierania "wyjścia z szafy" pracowników o odmiennej orientacji seksualnej.
Wszystkie artykuły z kategorii: Gospodarka

Łomża: strajk głodowy pracowników Ruchu

Czterech pracowników Ruchu w Łomży prowadzi strajk głodowy. Głodujący protestują przeciwko połączeniu oddziału łomżyńskiego z ostrołęckim, ponieważ obawiają się, że połączenie oddziałów to pierwszy krok do redukcji etatów.

Grecja dostanie 110 miliardów euro

Na 110 miliardów euro wsparcia finansowego może liczyć Grecja. Zgodę na uruchomienie specjalnego pakietu pomocowego dali ministrowie finansów strefy euro, co potwierdził szef eurogrupy Jean-Claude Juncker.

Wstrząsy wtórne w północno-wschodniej części Japonii

W środę, 23 marca, w godzinach rannych, silne trzęsienie ziemi dotknęło północno-wschodnie wybrzeże Japonii. Lokalna agencja meteorologiczna określiła te wstrząsy jako wtórne, po trzęsieniu ziemi z 11 marca. W prefekturze Fukushima, około godziny 7:12 czasu japońskiego odnotowano wstrząs o sile 6 stopni w skali Richtera; 5,8 stopnia zarejestrowano 20 minut później. Agencja twierdzi, że w regionie Tōhoku i w okolicach Tokio miało miejsce około 70 wstrząsów wtórnych o sile 4 lub więcej stopni Richtera. Agencja informuje również o malejącej częstotliwości wstrząsów wtórnych, i jednocześnie ostrzega o możliwości wystąpienia drgań o sile 7 stopni.
Wszystkie artykuły z kategorii: Katastrofy i klęski żywiołowe

Dziś posłowie głosują budżet Polski na 2012 rok

Dziś w Sejmie ma zostać przyjęta ustawa budżetowa dla Polski na 2012 rok. Limity założone przez ministerstwo finansów wynoszą: wydatki: 328,7 mld zł (więcej o 4,9 proc. w porównaniu do 2011).

Nigeria: ataki na instalacje naftowe w Lagos

Partyzanci z Ruchu na Rzecz Wyzwolenia Delty Nigru (MEND) walczący z rządem Nigerii i międzynarodowymi korporacjami naftowymi o prawa ludności roponośnych terenów w delcie rzeki Niger, dokonali w poniedziałek (13 VII) ataku na instalacje naftowe Lagos.

Amazon umożliwi pożyczanie książek między użytkownikami czytnika Kindle

Firma Amazon zdecydowała o możliwości wypożyczania książek - w jej przypadku elektronicznych - poprzez produkowany przez nią czytnik Kindle.
Wszystkie artykuły z kategorii: Kryzysy finansowe

Odcinek A4 Krzyżowa-Zgorzelec już otwarty

14 sierpnia otwarto zachodni odcinek autostrady A4, który połączy teraz Polskę z Niemcami. Uroczystą wstęgę przeciął wicepremier Grzegorz Schetyna, a na uroczystościach był obecny minister transportu Cezary Grabarczyk.

Otwarto odcinek A4 Kraków-Szarów

28 października otwarto odcinek autostrady A4 od węzła Wielicka do Szarowa. Jednak formalne otwarcie nastąpiło dzień później. Tak więc najdłuższa autostrada w Polsce wzbogaciła się o kolejne 20 kilometrów, które kosztowały 840 mln zł.

Jest porozumienie ws. tranzytu rosyjskiego gazu przez Ukrainę

Rozmowy między Unią Europejską a Rosją na temat kryzysu gazowego zakończyły się sukcesem. Jak podały światowe agencje prasowe, obie strony podpisały w sobotę protokół o powołaniu komisji, która będzie kontrolować tranzyt rosyjskiego gazu ziemnego do Unii przez terytorium Ukrainy.
Wszystkie artykuły z kategorii: Ptasia grypa
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.