Przeczytaj również proponowane artykuły w tym serwisie
pieniądze
Twórca: www.sxc.hu
Treści źródłowe: www.sxc.hu

Nowoczesna inwentaryzacja

INWENTARYZACJA- zbiór działań rachunkowych dążących do sporządzenia dokładnego spisu z natury części majątkowych oraz miejsc ich pochodzenia na określony dzień. Polega ona na ustaleniu przy pomocy spisu faktycznego stanu wszystkich rzeczowych oraz pieniężnych części majątkowych, jak też wyjaśnienie różnic między stanem stwierdzonym w czasie inwentaryzacji (rzeczywistym) a stanem wynikającym z ewidencji księgowej. Powszechnie inwentaryzacja znana jest jako koszmar większej części przedsiębiorstw.

W Grecji trwają wybory parlamentarne

17 czerwca 2012 w Grecji rozpoczęły się wybory parlamentarne. To już drugie wybory w ciągu ostatnich sześciu tygodni. W poprzednich wyborach, które odbyły się 6 maja, nie udało się żadnej partii utworzyć rządu.

Indie: pracownicy firmy Union Carbide uznani za winnych katastrofy z 1984 roku

Firma Union Carbide i siedmiu jej indyjskich pracowników winni są zaniedbań, które doprowadziły do jednej z największych katastrof w historii przemysłu - uznał indyjski sąd. W 1984 roku w Bhopalu doszło do uwolnienia do atmosfery 40 ton izocyjanianu metylu.

Kolejna umowa przybliża realizację europejskiego systemu GPS

25 października w Brukseli podpisano 4 z 6 kontraktów na realizacje europejskiego systemu globalnej nawigacji satelitarnej Galileo. ESA powierzyła świadczenia części naziemnej usług Galileo firmie Spaceopal.

Nigeria: rebelianci MEND ogłosili 60-dniowy rozejm

Partyzanci z Ruchu na Rzecz Wyzwolenia Delty Nigru (MEND) walczący z rządem Nigerii ogłosili obowiązujący od dziś 60-dniowe zawieszenie broni.

Londyńska giełda przechodzi na Linuksa

Londyńska giełda (London Stock Exchange, LSE) jako kolejna doceniła możliwości (zarówno jeżeli chodzi o kwestie wydajności jak i finansów) Linuksa nad rozwiązaniami Microsoftu i rozpoczęła proces migracji swojej platformy na system oparty na Linuksie i Solarisie.
Wszystkie artykuły z kategorii: Gospodarka

Polska z najlepszym PKB w całej Unii

'''Główny Urząd Statystyczny podaje, iż PKB w II kwartale wzrosło aż o 1,1%. Wg premiera Donalda Tuska oznacza to, iż Polska jest jedynym krajem UE z tak wysokim tempem wzrostu gospodarczego. Z tego wynika, że najlepiej walczy ze zjawiskiem kryzysu gospodarczego.

Katastrofa busa w Nowym Mieście nad Pilicą

Osiemnaście osób zginęło w wypadku drogowym, do którego doszło pod Nowym Miastem nad Pilicą. Doszło tam do zderzenia busa z ciężarówką. Wypadek miał miejsce na drodze wojewódzkiej nr 707, jest to główne połączenie drogowe między Skierniewicami a Nowym Miastem.

W styczniu bezrobocie w Polsce gwałtownie wzrosło

Jak poinformowało ministerstwo pracy bezrobocie w styczniu wg. oficjalnych danych (nieoficjalne zapewne są wyższe) wzrosło o 160 tys. osób. W listopadzie i grudniu odpowiednio wzrosło o 46 tys. i 75 tys.
Wszystkie artykuły z kategorii: Katastrofy i klęski żywiołowe

Szwecja: protest pracowników Saaba

12 stycznia przed największą fabryką Saaba w Trollhattan protestowało ponad 3000 jej pracowników. Zakładom Saaba grozi likwidacja.

Grecy strajkują przeciwko planom oszczędnościowym rządu.

W Grecji trwa seria protestów pracowników sektora publicznego przeciwko planom oszczędnościowym greckiego rządu.

Ciało Ryszarda Kaczorowskiego w Polsce

Samolot transportujący ciało ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego wylądował na Okęciu. Będzie pochowany w poniedziałek w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
Wszystkie artykuły z kategorii: Kryzysy finansowe

Grupa Agora: spadek sprzedaży reklam i prasy

Według szacunków Grupy Agora wydatki na całym rynku reklamy w pierwszym półroczu 2009 roku wyniosły 3,5 mld zł, co onacza spadek o 13% - wynika z raportu finansowego spółki.

USA: podatek dla instytucji, których aktywa przekraczają 50 mld dol.

Prezydent USA, Barack Obama, wprowadza nowy podatek. Będzie go musiało płacić około 50 największych firm finansowych w Stanach Zjednoczonych. Podatek ma zacząć obowiązywać od 30 czerwca.

TVP bez reklam do 18 kwietnia 2010

Telewizja Polska podjęła decyzję, że do niedzieli (18 kwietnia 2010 roku), z powodu tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu pod Smoleńskiem, nie będzie emitowała na swoich antenach reklam.
Wszystkie artykuły z kategorii: Ptasia grypa
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.