Przeczytaj również proponowane artykuły w tym serwisie

Uzbekistan: 2 miliony dzieci zmuszanych do pracy wg Międzynarodowej Organizacji Pracy

Międzynarodowa Organizacja Pracy (ILO) donosi o milionach dzieci zmuszanych do niebezpiecznej pracy na polach bawełny w Uzbekistanie. Związki zawodowe szacują, że w roku 2010 około 2 milionów dzieci, w wieku od 10 do 16 lat było zmuszanych do niebezpiecznej pracy w szkodliwych warunkach, z koniecznością podnoszenia ciężarów i w otoczeniu oparów pestycydów.
Hotel Puchaczówka zimą
Twórca: Puchaczówka
Treści źródłowe: Puchaczówka

Atrakcje Kotliny Kłodzkiej w niecodziennym wydaniu

Każda wycieczka powinna być przygodą. Coraz większe uznanie zyskują tematyczne pakiety turystyczne, które oferują zwiedzanie w ramach określonego scenariusza. Pakiet przygotowany przez portal podróżniczy ZnaneNieznane.pl to gwarancja dobrej zabawy i poznania jednego z najpiękniejszych zakątków Polski.
Ogród na wsi
Twórca: Sideshow Bruce
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Kupujemy domy czy mieszkania?

Najbliższy rok przyniesie istotne zmiany na polskim rynku nieruchomości. Nowa Rekomendacja S oraz ustawa deweloperska nie powinny wpłynąć pozytywnie na poprawę stanu rynku nieruchomości. Które mieszkania i domy na sprzedaż będą cieszyły się popularnością kupujących w nadchodzących miesiącach?
Księgowość, finanse
Twórca: http://sxc.hu
Treści źródłowe: http://sxc.hu

Komu przydają się interaktywne formularze?

Rozliczenie podatku i wzory ważnych dokumentów – w Sieci można znaleźć dosłownie wszystko. Mało tego, mnóstwo formularz można szybko uzupełnić przy pomocy komputera. Po co nam interaktywne dokumenty?

Andrzej Seremet: wydobyto 87 z 96 ciał ofiar katastrofy pod Smoleńskiem

Prokurator Generalny Andrzej Seremet poinformował, że w okolicach lotniska pod Smoleńskiem wprowadzono ciężki sprzęt. Pozwoli to na podniesienie kadłuba rozbitego w sobotę samolotu i dostanie się do reszty ciał ofiar tragedii. Nie odnaleziono jeszcze dziewięciu ciał.

Tour de Wongiel: reportaż z wycieczki kolejowej po terenach przemysłowych Górnego Śląska

25 czerwca na nieczynnych dla ruchu osobowego odcinkach kolejowych Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego odbyła się wycieczka pod nazwąTour de Wongielzorganizowana w ramach projektuIndunature. Jeden skład kolejowy wiózł ponad 100 osób zainteresowanych terenami przemysłowymi między Bytomiem, Knurowem, Katowicami i Mysłowicami.
]
Wszystkie artykuły z kategorii: Gospodarka

Rosja chce zredukować arsenał broni nuklearnej

W rosyjskiej telewizji minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow powiedział, że jego kraj jest gotowy do większych cięć w arsenale broni nuklearnej i z zadowoleniem wita dążenie prezydenta USA Baracka Obamy do rozmów w sprawie traktatu o redukcji broni. Według agencji Associated Press telewizyjna wypowiedź Ławrowa była najjaśniejszą, odkąd Obama objął urząd prezydenta.

Międzynarodowe Regulacje Telekomunikacyjne (ITR) – polskie konsultacje społeczne do 30 sierpnia

W ślad za Polską również Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU) rozpoczął publiczne konsultacje Międzynarodowych Regulacji Telekomunikacyjnych (ITR). Dokument dostępny jest m.in. po angielsku. Konsultacje będą trwały do 3 listopada 2012 r.

Komorowski: Rosja traci na wiarygodności

Bronisław Komorowski uważa, że utrata wiarygodności już daje do myślenia europejskim przywódcom.
Wszystkie artykuły z kategorii: Katastrofy i klęski żywiołowe
praca
Twórca: www.sxc.hu
Treści źródłowe: www.sxc.hu

Pilnie potrzebne profesjonalne usługi detektywistyczne

Podejrzenia o niewiernej żonie lub mężu nie daje nam spać? Nie ma potrzeby tonąć w spekulacjach, które absorbują nasze myśli a przy tym szkodzą zdrowiu. Jeśli lubimy mieć jasną sytuację dobrze jest nająć detektywa, który albo rozwieje nasze wątpliwości, albo dostarczy nam niezbitych dowodów, dzięki którym będziemy w stanie podjąć konkretne działania.

Konferencja Wikimedia Polska 2010

W dniach 27-28 marca 2010 w Warszawie odbyła się już po raz piąty Konferencja Wikimedia Polska organizowana przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska. Miała ona na celu wymianę doświadczeń użytkowników biorących udział w tworzeniu projektów Wikimedia oraz osób związanych z problematyką wolnego oprogramowania, dostępu do wiedzy w tworzącym się społeczeństwie informacyjnym jak i twórców działających na polu wolnej kultury.

Sting odwołał koncert w Kazachstanie z powodu niedopuszczalnego traktowania pracowników

Sting odwołał planowany na początek lipca koncert w Kazachstanie po informacji przekazanej przez Amnesty International o tym, jak potraktowano tam strajkujących robotników naftowych. 26 maja kilka tysięcy pracowników firmy UzenMunaiGas w Kazachstanie przystąpiło do strajku, protestując przeciwko cięciom płacowym. Firma uznała, że strajk był nielegalnym i zwolniła ok. 250 pracowników. Prawnik strajkujących został uwięziony.
Wszystkie artykuły z kategorii: Kryzysy finansowe

Fukushima-Daiichi 3: usterka mierników uniemożliwia potwierdzenie stanu reaktora

Usterka przyrządów mierniczych uniemożliwia potwierdzenie stanu reaktora nr 3 japońskiej elektrowni jądrowej Fukushima Daiichi, automatycznie wyłączonego w trakcie niedawnego trzęsienia ziemi.

Komitet Rady Ministrów ds. Cyfryzacji: mamy nadzieję, że KE szybciej odblokuje fundusze na projekty informatyczne

- Komisja Europejska potwierdziła w liście, że do 20 lipca czeka na dokumenty uzupełniające polski Plan Naprawczy w sprawie projektów informatycznych finansowanych ze środków unijnych – powiedział Michał Boni, szef Komitetu Rady Ministrów ds. Cyfryzacji na posiedzeniu 4 lipca. Terminy na przesłanie dodatkowych dokumentów Boni uzgodnił z komisarz Neelie Kroes w czasie niedawnej wizyty w Brukseli.'''

UE przeznaczy 135 mln zł na projekty internetowe

Ponad 135 mln złotych przeznaczy Unia Europejska na dofinansowanie mikro- i mini projektów internetowych. Pieniądze można przeznaczyć na finansowanie pensji, wynajmu czy sprzętu. Za dwa tygodnie rusza nabór wniosków.
Wszystkie artykuły z kategorii: Ptasia grypa
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.