Konferencja „Zyskaj przewagę – policz, ile zyskujesz"

Żyjemy w nerwowych czasach. Nie można wyłączyć, że cała gospodarka jak i przemysł meblowy zostaną objęte skutkami spowolnienia gospodarczego. Chcemy pokazać jak liderzy rynku meblowego przygotowują się na taką ewentualność, obniżając wewnętrzne koszty prowadzenia działalności, poprawiając jakość obsługi klienta dzięki nowoczesnym technologiom informatycznym. - mówi Tomasz Krause, prezes Graphcom Sp. z o.o.
Biznesmen
Twórca: http://sxc.hu
Treści źródłowe: http://sxc.hu

Zezwolenie jako forma reglamentacji działalności gospodarczej

Zezwolenie obok koncesji jest formą ograniczenia działalności gospodarczej. Przedsiębiorca otrzymując zezwolenie legalnie wykonuje działalność podlegającą reglamentacji.
loft
Twórca: GHELAMCO POLAND Sp. z o.o.
Treści źródłowe: GHELAMCO POLAND Sp. z o.o.

Wirtualne biura księgowe

Jeżeli założyliśmy swoją działalność, to świetnie wiemy, że niezwykle ciężko jest samodzielnie panować nad wszystkimi sprawami. Nawet jeśli jest to działalność jednoosobowa, to i tak wymaga wiele zaangażowania, jak także energii. Zakładając biznes, bardziej koncentrujemy się na skutecznym pomyśle i produkcie, który będziemy rozprowadzać.

Drożeją opłaty rachunków w okienkach

Do 24 stycznia przyszłego roku wszelkie biura usług płatniczych, za pośrednictwem których można opłacać rachunki za prąd, telefon czy gaz, mają przymus obowiązkowo wykupić ubezpieczenie. Niestety, jak do tej pory żadne towarzystwo nie zaprojektowało dla nich właściwego produktu. Pozostaje im więc wykupienie kosztownych gwarancji bankowych. W efekcie ich usługi mogą wyraźnie zdrożeć.

Nowe obowiązki na biura nakłada ustawa z 19 sierpnia 2011 roku o usługach płatniczych. – Zgodnie z nią każda firma, która wykonuje działalność biura usług płatniczych, nieomalże machinalnie jest zobowiązana do zawarcia umowy ubezpieczenia lub wykupienia zabezpieczenia – zaznacza Marcin Tarczyński, analityk Polskiej Izby Ubezpieczeń.
Praca przy komputerze
Twórca: sxc.hu
Treści źródłowe: http://sxc.hu

Programy do zarządzania dokumentami w firmie

Zarządzanie dokumentami w firmie to kwestia niebanalna. Od uzgodnienia systemu i kontroli warto by rozpoczynać kwestię obiegu danych w administracji całego przedsiębiorstwa. A także, w celu koordynacji, nie tylko faktur papierowych, ale elektroniczny obieg dokumentów, najlepiej zakupić przedsiębiorstwu program do zarządzania dokumentami, np. Systemy Workflow.
paragraf
Twórca: www.projektoskop.pl
Treści źródłowe: www.projektoskop.pl

Uprawnienia organu koncesyjnego przed podjęciem decyzji w sprawie udzielenia koncesji lub jej zmiany

Na podstawie artykułu 50 ustawy z dnia 2 lipca 2004r. o swobodzie działalności gospodarczej przyznaje organ koncesyjny posiada dwa uprawnienia, z których może skorzystać na etapie postępowania koncesyjnego zanim podejmie decyzję o udzieleniu (lub zmianie) koncesji. Pierwsze z nich ma umożliwić dokonanie weryfikacji formalnej, drugie ma na celu kontrolę prawdziwości faktów podanych we wniosku koncesyjnym przez przedsiębiorcę.

Kłopoty firm transportowych

4 grudnia tego roku ma być wprowadzona ustawa dostosowująca polskie przepisy do unijnych, regulujące działalności przewoźników osób i towarów. Rzecz w tym, że zarys ustawy jest w trakcie prac w Ministerstwie Infrastruktury i nie został jeszcze zwrócony do parlamentu.
Internet w firmie
Twórca: Nguyen Hung Vu
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Spór zbiorowy - etapy

Etapami sporu zbiorowego w rozumieniu ustawy z 23 maja 1991 r. o rozwiązywaniu sporów zbiorowych (Dz.U.Nr 55, poz. 236 ze zm.) są rokowania, mediacja oraz arbitraż. Mimo, że w praktyce strajk traktowany jest jako kolejna faza sporu, to jednak takie jego traktowanie nie jest prawnie uzasadnione. Dlatego strajk omówiony zostanie w osobnym, niż spór zbiorowy, artykule.
kalkulator
Twórca: Phillip
Treści źródłowe: http://www.flickr.com/photos/phillip/345829246/

Księgowość - formy i techniki

Niewątpliwie kooperacja z firmą oferującą księgowość warszawa daje podmiotom gospodarczym bardzo ważne poczucie bezpieczeństwo|bezpieczeństwa oraz świadomość, że pozostaje się w przepisowych kontaktach z urzędami zewnętrznymi. Ponad to, przy rzetelności ich działań, można spodziewać się obniżenia kosztów własnych firmy. Równocześnie, stała konsultacja z biurem księgowym, minimalizuje ryzyko podejmowania nierentownych przedsięwzięć biznesowych. Dodatkowo, współpraca z doświadczoną firmą zewnętrzną nie wymaga inwestowania w nią w postaci zapewnienia szkoleń, jak to ma miejsce w sytuacji zaangażowania specjalisty wewnątrz firmy.
Paragraf
Twórca: www.sxc.hu
Treści źródłowe: www.sxc.hu

Deregulacja w branży nieruchomości

Otwarcie dostępu do zawodów regulowanych wchodzi w życie. W ostatnich dniach Sejm przyjął projekt tzw. ustawy deregulacyjnej. Całościową lub częściową deregulacją zostało objętych około 50 zawodów. Wśród nich znalazły się profesje związane z branżą nieruchomości. Na czym polegają zmiany wprowadzone przez nową ustawę?
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.