Księgowość
Twórca: http://sxc.hu
Treści źródłowe: http://sxc.hu

Bydgoskie biura rachunkowe

Każdy szef firmy musi zmierzyć się z pewną istotną decyzją – utrzymywać wewnętrznych speców od rachunkowości czy zatrudnić zewnętrzne biuro rachunkowe. Obie te opcje mają pewne zalety. Decyzja powinna się oprzeć na takich cechach przedsiębiorstwa, jak skala kadry, finanse i skala praktykowanych transakcji pieniężnych.
podatki
Twórca: www.sxc.hu
Treści źródłowe: www.sxc.hu

Który z podatków jest mniejszy, gdy wynajmujemy mieszkanie?

Podatki w naszym kraju są dość zagmatwane. Można rzec, iż w zasadzie płacimy je od wszystkiego. Również właściciel lokalu mieszkalnego wynajmowanego powinien opłacać podatek za najem. Ma on jednakże możliwość wyboru typu opodatkowania, co wpływa na wielkość obciążenia. Aczkolwiek takie prawo posiadają osoby, które nie posiadają działalności gospodarczej w zakresie wynajmu.
Księgowość
Twórca: http://sxc.hu
Treści źródłowe: http://sxc.hu

Zewnętrzny audyt reakcją na kryzys

Do Polski nieustannie nadciąga recesja. W ostatnich latach kryzys wyszedł z USA i potłukł mocno nasz kontynent. To ciężki okres dla firm. Jeśli masz prywatne przedsiębiorstwo, będziesz musiał podjąć wiele dobrych kroków, by oddalić widmo plajty. Dobrym rozwiązaniem jest ogólna restrukturyzacja przedsiębiorstwa.
Księgowość
Twórca: http://sxc.hu
Treści źródłowe: http://sxc.hu

Sprawny audyt finansowy w małej i średniej firmie

Kiedy prowadzimy własne przedsiębiorstwo z pewnością nieobce jest nam określenie audytu finansowego. Mnóstwo ludzi czuje strach na samo wspomnienie o audycie i uznaje go za następną straszną, konieczną kontrolę. Audytor staje się potworem czającym się na najmniejsze nawet potknięcie finansowe przedsiębiorstwa tylko dlatego żeby móc je wykazać i nałożyć kary. To błąd. Audyt finansowy to pewien zestaw procedur i działań sprawdzających, mających pomóc w skontrolowaniu czy sprawozdanie finansowe firmy jest przygotowane prawidłowo i czy nie występują istotne rozbieżności między stanem faktycznym a tym z raportu.
Księgowość
Twórca: http://sxc.hu
Treści źródłowe: http://sxc.hu

Biura rachunkowe w Warszawie

Wszyscy przedsiębiorcy powinni zastanowić się nad skorzystaniem z zalet, jakie daje outsourcing księgowości. Zlecenie biurom księgowym prowadzenia naszych finansów, mimo pewnych kosztów, przyniesie nam zapewnienie, że zajmują się nimi specjaliści. A zanim zatrudnimy biuro, trzeba zwrócić uwagę na parę ważnych elementów. Oto garść przydatnych rad.
Księgowość, finanse
Twórca: http://sxc.hu
Treści źródłowe: http://sxc.hu

Audyt w stolicy

W sytuacji, gdy widzisz, że w twoim przedsiębiorstwie coś złego dzieje się z budżetem, to nie ociągaj się i wezwij audytorów, którzy przeprowadzą w twoje firmie ogólny audyt finansowy. Jest to skrupulatne skontrolowanie rachunków przedsiębiorstwa przez grupę dobrze przygotowanych audytorów. Będą poszukiwać oni różnych błędów i nieprawidłowych operacji, które zatwierdzili twoi ludzie.

Pierwsze wspólne mieszkanie

Jesteście zakochani, pełni wiary w Wasz związek. Już wiecie, że całe życie spędzicie razem. Kolejnym krokiem przed decyzją o małżeństwie jest najczęściej wspólne mieszkanie.
pieniądze
Twórca: JoshuaDavisPhotography.com

Najlepszy i najgorszy ROR na rynku

Posiadanie w banku rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego (ROR) to w dzisiejszych czasach konieczność. Warto więc przyjrzeć się kosztom jego prowadzenia i ewentualnym zyskom jakie może przynieść oferowane przez Bank oprocentowanie.
rzeczy
Twórca: mell242

Nie daj się wyprzedaży czyli zakupy z głową

Wakacje to nie tylko sezon wyjazdowy! To czas, który kobiety najchętniej spędziłyby w centrum handlowym. Dlaczego? Bo są wyprzedaże!
Kask, BHP
Twórca: http://www.sxc.hu
Treści źródłowe: http://www.sxc.hu

W jaki sposób zatroszczyć się o poziom bezpieczeństwa swoich pracowników?

Czy polscy pracownicy tak naprawdę mogą czuć się najzupełniej bezpiecznie? Definitywnie nie! Choć pewnie w tych państwach, w których ogólnie dba się o tego typu kwestie, też nigdy nie ma całkowitej pewności. Chociaż na nieszczęście nadal w Polsce jest sporo więcej wypadków, aniżeli w tych państwach, do których po prostu aspirujemy. Na całe szczęście to się zmienia. Choćby dlatego, że prawo w naszym kraju jednak zmienia się na lepsze. Poza tym, zasadniczo polscy pracodawcy oraz zwykli pracownicy mają dużo większą wiedzę oraz świadomość.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.