Grecja: bunt więzienia na Krecie

W sobotę (21.III), około godziny 13:00, więźniowie opanowali dziedziniec zakładu karnego w Chanii na Krecie, zabarykadowali się i podjęli okupację. Około 17:00 z Chanii pod bramy więzienia dotarła demonstracja solidarnościowa mieszkańców miasta, po drodze na krótko zajęto lokalną stację radiową, skąd nadano komunikat z poparciem dla okupujących więzienie.

Grecy strajkują przeciwko planom oszczędnościowym rządu.

W Grecji trwa seria protestów pracowników sektora publicznego przeciwko planom oszczędnościowym greckiego rządu.

Węgry: trwa walka z toksycznym wyciekiem

Trwa likwidacja skutków katastrofy ekologicznej na Węgrzech.
Flaga UE
Twórca: Yukiko Matsuoka
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Czy istnieją efektywne rządowe programy wsparcia naszej przedsiębiorczości?

Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej jest dzisiaj niejednokrotnie wybieranym sposobem na pozyskanie zatrudnienia. Praca na etacie w wielu przypadkach przestała bowiem być stabilnym i pewnym miejscem pracy, na rezultat sporych zawahań koniunkturalnych. Prowadzenie prywatnej firmy dla wielu z nas jest wielkim marzeniem, które pragniemy spełnić. Szczęśliwie nowoczesne realia ustrojowe pozwalają nam na spełnienie naszego oczekiwania w względnie łatwy sposób. Przyjęte przez nasze państwo rozliczne zasady prawa europejskiego w istotny sposób uwarunkowały nasze możliwości otworzenia własnej firmy, które od kilku lat stały się nadzwyczaj kolosalne. Wielu z nas bowiem od dawna chciało ją uruchomić, lecz na naszej drodze pojawiało się ogromnie dużo wrogości losowych. Instytucje europejskie jednak oferują nam wiele przyciągających rozwiązań, które w znaczny sposób ułatwią nam start na rynku. Które z nich w następstwie tego powinniśmy wykorzystać, o ile zależy nam na dobrych rezultatach?

Ustawa o działach administracji rządowej przegłosowana przez Senat

Nowelizacja ustawy o działach administracji rządowej została przegłosowana przez Senat i czeka na podpis Prezydenta (który ma na to 30 dni). Ostatecznie doprecyzowuje ona kompetencje MAC. Poniżej przedstawiamy skrótowo najważniejsze obszary działalności MAC, zaznaczając te wynikające z nowelizacji Ustawy o działach.

Stan prac MAC w pół roku od jego powstania

- Walczymy o to, żeby Komisja Europejska odblokowała nam pieniądze na wszystkie dobrze prowadzone projekty informatyczne - mówił Michał Boni przedstawiając stan prac Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w pół roku od jego powstania (MAC powstał 21 listopada 2011 r.).

ZX Spectrum skończył 30 lat

30 lat temu 23 kwietnia 1982 roku Sir Clive Sinclair zaprezentował swój nowy wynalazek - mikrokomputer ZX Spectrum. Ten brytyjski wynalazca miał już na swoim koncie modele komputerów domowych ZX80 (premiera w lutym 1980 roku) i ZX81, lecz prawdziwą popularność przyniosło mu najmłodsze dziecko ZX Spectrum, którego nazwa pierwotna miała być ZX82. To za ten projekt w 1983 roku Clive Sinclair otrzymał z rąk królowej brytyjskiej honorowy tytuł szlachecki.

Sejm odrzucił wniosek ws. referendum emerytalnego

Sejm odrzucił wniosek NSZZ "Solidarność" o przeprowadzenie referendum ws. wieku emerytalnego.

Chrzanów: wystawa "Pogranicza rzeźby"

27 lipca 2011 o godz.17.00 w „Domu Urbańczyka” (Muzeum im. Ireny i Mieczysława Mazarakich) w Chrzanowie przy Al. Henryka 16, otwarta zostanie wystawa pt."Pogranicza rzeźby". Kuratorkami wystawy są mgr Agnieszka Bąk i mgr Anna Cieplińska.

Łódź: Miasto będzie uspokajać ruch drogowy

Na specjalnej debacie poświęconej bezpieczeństwu ruchu drogowego, przedstawiciele władz Łodzi zapowiedzieli działania mające na celu uspokojenie ruchu w mieście. Jedną z metod mają być wyznaczone strefy tempo-30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.