Panama: strajk przeciwko reformie ograniczającej prawa do strajku

Dziesięciodniowy strajk pracowników plantacji bananów w Panamie zakończył się, gdy rząd zgodził się na pakiet ustępstw, w ramach których zawieszono stosowanie prawa zabraniającego strajków.

Ciało Ryszarda Kaczorowskiego w Polsce

Samolot transportujący ciało ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego wylądował na Okęciu. Będzie pochowany w poniedziałek w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Komputer osobisty PC obchodzi urodziny

12 sierpnia 1981 firma IBM zaprezentowała swój nowy wynalazek - komputer osobisty IBM PC. Wcześniej firma IBM znana była tylko z dużych komputerów typu mainframe (IBM System/360).

W styczniu bezrobocie w Polsce gwałtownie wzrosło

Jak poinformowało ministerstwo pracy bezrobocie w styczniu wg. oficjalnych danych (nieoficjalne zapewne są wyższe) wzrosło o 160 tys. osób. W listopadzie i grudniu odpowiednio wzrosło o 46 tys. i 75 tys.
Flaga UE
Twórca: Yukiko Matsuoka
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Czy istnieją efektywne rządowe programy wsparcia naszej przedsiębiorczości?

Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej jest współcześnie niejednokrotnie selekcjonowanym sposobem na pozyskanie zatrudnienia. Praca na etacie w szeregu przypadków przestała bowiem być trwałym i bezpiecznym miejscem pracy, na skutek licznych zawahań koniunkturalnych. Prowadzenie swojej firmy dla wielu z nas jest wielkim marzeniem, które pragniemy zrealizować. Szczęśliwie nowoczesne realia konstytucyjne pozwalają nam na spełnienie naszego oczekiwania w względnie łatwy sposób. Przyjęte przez nasze państwo rozmaite zasady prawa europejskiego w wydatny sposób uzależniły nasze możliwości otworzenia lokalnej firmy, które od kilku lat stały się niebywale rozległe. Wielu z nas bowiem od dawna chciało ją uruchomić, lecz na naszej drodze pojawiało się ogromnie dużo przeciwności losowych. Instytucje europejskie tymczasem oferują nam wiele przyciągających rozwiązań, które w poważny sposób ułatwią nam start na rynku. Które z nich skutkiem tego powinniśmy wykorzystać, jeśliby zależy nam na dobrych efektach?
praca
Twórca: www.sxc.hu
Treści źródłowe: www.sxc.hu

Pilnie potrzebne profesjonalne usługi detektywistyczne

Świadomość niewiernego męża czy niewiernej żony nie daje nam spać? Nie ma potrzeby tonąć w domysłach, które zatruwają nasze myśli a przy tym szkodzą zdrowiu. Jeżeli chcemy mieć wszystko czarno na białym najlepiej będzie skorzystać z usług detektywa, który albo rozwieje nasze wątpliwości, albo przyniesie nam niezbite dowody, dzięki którym będziemy w stanie wykonać właściwą decyzję.

Trumny z ciałami prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki dostępne są dla wszystkich chcących oddać im hołd

13 kwietnia 2010 r. do Polski sprowadzono ciało Marii Kaczyńskiej. Kondukt żałobny przejechał z lotniska do Pałacu Prezydenckiego gdzie po mszy świętej w kaplicy, trumny z ciałami Marii i Lecha Kaczyńskich przeniesiono do Sali Kolumnowej.

Fukushima: odnaleziono ciała poszukiwanych pracowników

Odnaleziono ciała dwóch pracowników elektrowni, poszukiwanych od czasu trzęsienia ziemi i przejścia fali tsunami, to jest od 11 marca. Tym samym wzrosła do trzech ilość śmiertelnych ofiar jakie w obu elektrowniach Fukushima spowodowały te dwie klęski żywiołowe.

Zostało zidentyfikowane ciało Marii Kaczyńskiej

Dzisiaj zidentyfikowano ciało Marii Kaczyńskiej. Ciało prawdopodobnie zostanie jutro przetransportowane do Polski.

Węgry: trwa walka z toksycznym wyciekiem

Trwa likwidacja skutków katastrofy ekologicznej na Węgrzech.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.