PIT
wyniki finansowe
Twórca: Lyn Lomasi
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Jak poradzić sobie z formalnościami każdego dnia

Aktualnie coraz więcej rzeczy, które chcemy załatwić, wymaga wypełnienia setek wniosków i umów. Większość osób, szczególnie tych, którzy nie pracują na co dzień w żadnym biurze, konieczność przejścia przez wypełnianie różnego rodzaju druków uważa za istną mękę. Coraz częściej takie osoby decydują się na pomoc biur rachunkowych, które mogą obsłużyć nam kompleksowo i za pewną opłatą oszczędzić nam stresu wypełniania na przykład PITu.

Zawieszenie działalności gospodarczej

Przedsiębiorca, który ma zawieszoną firmę, składa roczne zeznanie podatkowe. Przedsiębiorcy niezatrudniający osób mogą zawieszać prowadzoną działalność gospodarczą na czas od 30 dni do 24 miesięcy. Chwilowe wstrzymanie firmowej pracy nie wyłącza obowiązku złożenia rocznego zeznania podatkowego.
rozliczenie PIT
Twórca: Lucas Hayas
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Ograniczanie barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców

W dniu 25 marca 2011 r. została uchwalona ustawa o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców (Dz.U. z 2011 r., Nr 106, poz. 622). Ustawa wprowadza szereg zmian, które obejmują m.in. możliwość przekształcenia przedsiębiorcy działającego w formie jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę kapitałową, możliwość przekształcenia spółdzielni pracy w spółkę handlową, ułatwienia w kontaktach administracji z obywatelem. W związku z wprowadzanymi zmianami od 1 lipca 2011 r. zmianie ulegną przepisy ustaw o podatkach dochodowych oraz ordynacji podatkowej.
rozliczenie PIT online
Twórca: Eleleleven
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Czy już znaleźliśmy sobie program do rozliczania pit?

Chociaż programy do rozliczeń podatkowych są proponowane bezpłatnie, to mamy szansę posiadać gwarancję, że przedstawiają one bardzo dobrą jakość. Dlatego właśnie warto popatrzeć na to, co będzie nam proponowane, tak abyśmy wzięli to, co będzie dla nas najlepsze.
Jeden procent podatku

Co zrobisz ze swoim 1 procentem podatku?

Możliwość przekazywania 1 procenta swojego podatku na rzecz wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego (OPP) istnieje w Polsce już od kilku lat. Czy warto wspierać w ten sposób organizacje pozarządowe?
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.