Podatki
lexplay

Spadek po osobie niespokrewnionej – jak obliczyć wysokość podatku?

Artykuł przedstawia procedurę obliczania podatku od nabycia własności w drodze dziedziczenia przez spadkobiercę z trzeciej grupy podatkowej, a okoliczności umożliwiające pomniejszenie podstawy opodatkowania.
Pieniądze, monety
Twórca: reynermedia
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Nieściągalne wierzytelności - i co dalej?

W obecnych czasach podatnicy coraz częściej borykają się z nierzetelnymi kontrahentami, którzy nie chcą spłacać swoich zobowiązań. Mimo to podatek należny powstały w wyniku transakcji dokonanych z nierzetelnym kontrahentem podlega wpłacie do urzędu. Nie zawsze jest to wartość nie do odzyskania, przy spełnieniu określonych warunków ustawodawca umożliwił podatnikom odzyskanie podatku poprzez zastosowanie tzw. ulgi za złe długi.
kalkulator
Twórca: Phillip
Treści źródłowe: http://www.flickr.com/photos/phillip/345829246/

Księgowość - formy i techniki

Niewątpliwie kooperacja z firmą oferującą księgowość warszawa daje podmiotom gospodarczym bardzo ważne poczucie bezpieczeństwo|bezpieczeństwa oraz świadomość, że pozostaje się w przepisowych kontaktach z urzędami zewnętrznymi. Ponad to, przy rzetelności ich działań, można spodziewać się obniżenia kosztów własnych firmy. Równocześnie, stała konsultacja z biurem księgowym, minimalizuje ryzyko podejmowania nierentownych przedsięwzięć biznesowych. Dodatkowo, współpraca z doświadczoną firmą zewnętrzną nie wymaga inwestowania w nią w postaci zapewnienia szkoleń, jak to ma miejsce w sytuacji zaangażowania specjalisty wewnątrz firmy.
obliczenia podatkowe
Twórca: Lucas Hayas
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Odwołanie od decyzji w prawie podatkowym

Podobnie jak w ogólnym postępowaniu administracyjnym, od decyzji organu podatkowego również przysługuje środek odwoławczy, regulowany przepisami Ordynacji Podatkowej. Obie instytucje różnią się pod kilkoma względami, przy czym odwołanie w postępowaniu podatkowym charakteryzuje dalej idący formalizm.
młotek
Twórca: www.sxc.hu
Treści źródłowe: www.sxc.hu

Nadchodzi następna ustawa deregulacyjna

Rząd bierze pod lupę stworzoną przez Ministerstwo Gospodarki ustawę, która ma znieść ograniczenia administracyjne. Sam wiceminister gospodarki ocenia, że projekt pozwoli zaoszczędzić przedsiębiorcom 3 mld PLN rocznie.
taxpol logo
Twórca: TAX-POL

Zwrot podatku z Holandii

Klienci szukający pomocy w zwrocie podatku z pracy w Holandii nie zdają sobie często sprawy, jakich dokumentów powinni domagać się od pracodawcy, o co pytać firmę rozliczającą, na co zwracać uwagę, aby być zadowolonym z usługi zwrotu podatku i nie zostać oszukanym.

Zawieszenie działalności gospodarczej

Przedsiębiorca, który ma zawieszoną firmę, składa roczne zeznanie podatkowe. Przedsiębiorcy niezatrudniający osób mogą zawieszać prowadzoną działalność gospodarczą na czas od 30 dni do 24 miesięcy. Chwilowe wstrzymanie firmowej pracy nie wyłącza obowiązku złożenia rocznego zeznania podatkowego.
Ewa Rodziewicz
Twórca: Kancelaria Doradców Podatkowych

Nowy wymiar księgowości

Rozliczenia podatkowe to konieczność nierozerwalnie związana z prowadzeniem własnej firmy. Do tej pory wielu osobom księgowość kojarzyła się z opryskliwą starszą panią, małym ciemnym biurem i stosem papierowych dokumentów. Na szczęście ten wizerunek to tylko stereotyp. Dziś korzystanie z usług biur rachunkowych to czysta przyjemność.
rozliczenie PIT
Twórca: Lucas Hayas
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Ograniczanie barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców

W dniu 25 marca 2011 r. została uchwalona ustawa o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców (Dz.U. z 2011 r., Nr 106, poz. 622). Ustawa wprowadza szereg zmian, które obejmują m.in. możliwość przekształcenia przedsiębiorcy działającego w formie jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę kapitałową, możliwość przekształcenia spółdzielni pracy w spółkę handlową, ułatwienia w kontaktach administracji z obywatelem. W związku z wprowadzanymi zmianami od 1 lipca 2011 r. zmianie ulegną przepisy ustaw o podatkach dochodowych oraz ordynacji podatkowej.
Świnka skarbonka
Twórca: http://sxc.hu
Treści źródłowe: http://sxc.hu

Jak zainwestować w zależności od ryzyka

Narzekamy na niskie pensje, ale wiele osób dysponuje gotówką i rozgląda się jak zainwestować pieniądze, aby zarobić oraz zachować zainwestowane pieniądze. Przyjrzymy się sposobowi, który może zastąpić lokaty bez Belki - są to, jakim są polisolokaty, po czym przejdziemy do nieco bardziej ryzykownych sposobów na to gdzie zainwestować.
1 2 3
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.