Energia
reflektor diodowy
Twórca: Steinel
Treści źródłowe: Steinel

Opłacalna modernizacja oświetlenia

Twoje oświetlenie jest przestarzałe, często się psuje i wymaga drogich napraw, jest energochłonne i nie sprzyja ochronie środowiska? Najwyższy czas zastanowić się nad modernizacją oświetlenia w kierunku technologi LED].
sortownik odpadów
Twórca: Franke Polska Sp. z o.o.
Treści źródłowe: http://www.franke.pl/franke-13455-sortowniki-odpadow.html

Ekologia na co dzień

Dbanie o środowisko naturalne przestaje być już jedynie dziwną modą. Jeszcze jakiś czas temu wszystkich, którzy interesowali się ekologią i wprowadzali jej zasady w swoją codzienność, postrzegaliśmy jako uroczych szaleńców. Dziś jednakże ekologiczne zachowania to obowiązek. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, w jakim stanie znajduje się nasza planeta. Rasa ludzka nie przyniosła naturze niczego pozytywnego, dlatego dzisiaj musimy odkupić swoje grzechy.
Lampa z diodami Led
Twórca: kogakure
Treści źródłowe: www.flickr.com

Niedrogie LEDy – czy to w ogóle możliwe?

Mimo, że lampy LED są istotnie tańsze w eksploatacji, w wyniku 6-10 krotnie dłuższej żywotności w porównaniu z tradycyjnymi źródłami światła i znacznie mniejszej konsumpcji energii elektrycznej, ich koszt dalej odstrasza wielu klientów. Chociaż zachęcani nieporównywalnie wyższą jakością światła, walorami estetycznymi oraz energooszczędnością nowoczesnych artykułów LED, w dalszym ciągu decydują się oni na tańsze zamienniki, nierzadko obwiniając dystrybutora za zbyt dużą cenę produktów LED.
Nie trać prądu na darmo
Twórca: Skoff
Treści źródłowe: Skoff

Energooszczędne LEDy w trosce o przyrodę.

Ograniczenie zużycia prądu jest niezwykle ważne w obliczu zmian klimatycznych. Gdyby wszyscy używali tylko z energooszczędnego oświetlenia i urządzeń elektrycznych klasy A i wyższej, do atmosfery trafiałoby aż 15 mln CO2 mniej.
Sprężyny
Treści źródłowe: http://www.vanel.com

Produkcja sprężyn

Jak wygląda klasyczna sprężyna zapewne wie każdy. Nie wszyscy jednak wiedzą w jaki sposób są one klasyfikowane i jak się dzielą. Sprężyny są dzielone pod względem siły jaką wywierają. Znajdują się tutaj cztery rodzaje klasyfikacji.
Oprawy ledowe z kolekcji STEPS i CRISTAL
w aranżacji nad blatem i przy podłodze
Twórca: BRITOP Lighting
Treści źródłowe: BRITOP Lighting

LEDowe zamienniki energochłonnych źródeł światła

Niewiele osób ma świadomość, że w efekcie zastosowania energooszczędnych żarówek LED mieszkańcy krajów UE byliby w stanie zaoszczędzić niemal 40 TWh, co równa się mniej więcej rocznej produkcji 10 elektrowni o mocy 500 megawatów, oraz że roczne oszczędności na obszarze krajów UE wynikające z tej zmiany mogłyby wynieść około 5mld euro?
sprężyny
Treści źródłowe: http://www.vanel.com

Sprężyny - podstawowe wiadomości

Na zajęciach fizyki tylko wybrani przykładali wagę do tematów wyjaśnianych przez fizyczkę na tablicy. Ukazywały się tam dziwne nazwy, na przykład energia kinetyczna, energia potencjalna pola lub sprężystości... Trudno wymagać radości i entuzjazmu na takie nazwy, ale słusznie posiąść generalne pojęcie, jak te czy inne tajemnicze nazwy oddziałują na nasz świat. Trudne?
młot pneumatyczny
Twórca: Cramo
Treści źródłowe: Cramo

Siłowniki i prasy przemysłowe – z czym to się je?

Ciekawe, czy wiesz czym są siłowniki hydrauliczne. A jak działa pneumatyka? Mało kto to wie, zwłaszcza nie mając za sobą technikum i semestrów na politechnice. Ten oto lapidarny artykuł jest właśnie po to, żeby objaśnić trochę spraw zielonym w temacie osobom.
światło
Twórca: Jamie McCaffrey
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Co to jest światło chemiczne? Jak powstaje? Do czego służy, czy nie jest groźne? Jakie jeszcze inne ma cechy?

Światło chemiczne, określane jako świetlik, to służące do jednorazowego użycia źródło posiadające zdolność świecenia zrobione z wykonanego z plastiku pojemnika, w którym umieszczono dwie odizolowane ciecze. Jedna z nich znajduje się w szklanym pojemniku, zaś po wymieszaniu zaczynają świecić.
Widok przez drzwi przesuwne
Twórca: Schüco
Treści źródłowe: Schüco

Efektywne energetycznie domy – jak je rozpoznać

O tym, co to są budynki efektywne energetycznie wiele powiedzieć nam może ich fachowa charakterystyka energetyczna. Pod owym pojęciem, które jest niezrozumiałe dla bardzo wielu z nas, skrywa się ilość energii, która jest niezbędna do zagwarantowania domom prawidłowego ogrzewania jak również wentylacji. Energia efektywna może być też wykorzystywana w niektórych okolicznościach do chłodzenia czy też oświetlania wnętrz.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.